Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Rehabilitacja po przeszczepie włosów. Jakich zaleceń się stosować?

Rehabilitacja po przeszczepie włosów. Jakich zaleceń się stosować?

Dziś medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować Państwu bardzo nowoczesny zabieg przeszczepu włosów, który całkowicie zniweluje problem łysienia w miejscach najbardziej wrażliwych. Na zabieg decyduje się wiele osób z dwóch prostych powodów: skuteczność przeszczepów jak i idące za tym bezpieczeństwo wykonania zabiegu.

Przeszczep włosów w zależności od wybranej metody może być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym jak i miejscowym, więc nie jest to szczególnie bolesny zabieg. Sama transplantacja włosów polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z dowolnych części ciała pacjenta i umieszczania ich np. na czubku głowy, bądź w innym miejscu.

Zabieg jest dość długi, więc należy uzbroić się w cierpliwość jeżeli lekarz zdecyduje się na przeprowadzenie go bez konieczności poddawania pacjenta w znieczulenie ogólne. Dzięki temu, że „materiał” jest pobierany z ciała pacjenta, ryzyko odrzucenia przeszczepu lub wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne.

Pierwsze chwile po zabiegu przeszczepu włosów

Po wykonanym zabiegu przeszczepu włosów nie ma potrzeby by pacjent zostawał na obserwację. W trakcie podróży należy założyć luźne nakrycie głowy np. kaptur. Przez pierwsze kilka dni od przeszczepu wskazany jest odpoczynek. Lekarz przed wypisem pokaże w jaki sposób oraz jakimi środkami umyć po raz pierwszy miejsce, na którym był przeprowadzony przeszczep włosów.

Nie wolno używać ręcznika oraz suszarki. Najlepiej osuszyć je za pomocą papierowego ręcznika, delikatnie przykładając go do skóry. Do trzech dni pacjent może odczuwać lekkie swędzenie lub ból. Można przyjmować leki przeciwbólowe np. paracetamol lub stosować zimne okłady za pomocą żelowych plastrów by załagodzić swąd. W czasie snu głowa powinna być uniesiona pod kątem 45 stopni.

Zalecenia po przeszczepie włosów

Przez 3 tygodnie od przeszczepu należy unikać dużego wysiłku, wystawiania na słońce głowy, miejsc tj. basen, sauna czy solarium oraz nie spożywać alkoholu i tytoniu.

Po 3 dniach od zabiegu można umyć głowę, nie pocierając i drapać jej, lekkim strumieniem ciepłej wody.

Po 5 dnia cebulki włosów zakorzeniają się i w tym czasie można zacząć stosować lekki szampon dla dzieci.

Powoli i ostrożnie powinno się zdejmować ubranie, tak by nie podrażnić obszaru na którym był wykonany zabieg przeszczepu włosów.

W razie gdyby pojawił się obrzęk należy zastosować zimny okład.

Przez 3 dni należy stosować przypisany przez lekarza antybiotyk.

Przez 6 tygodni od przeszczepu włosów należy chronić głowę przed słońcem stosując czapki . Krem z filtrem UV można zacząć stosować po 3 tygodniach od zabiegu.

W przypadku jakichkolwiek pytań czy problemów, nie szukaj informacji na losowych forach internetowych – zapytaj specjalistów. Polecamy firmę medmix.pl, partnera merytorycznego tego artykułu. Kwestia przeszczepów i transplantacji włosów nie mają dla nich tajemnic, z tego też względu polecamy konsultacje właśnie z nimi.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *