Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Sen ma znaczenie – zadbaj o jego jakość

poduszka ortopedyczna

Sen ma niezwykle ważne znaczenie dla całego naszego organizmu. Sprawia, że możemy poprawnie funkcjonować każdego dnia i dobrze się czuć. Jednakże żyjemy w czasach, kiedy liczy się praca, a tym samym żyjemy w ciągłym stresie i pośpiechu. Musimy więc odpowiednio zadbać o nasz organizm  a sen jest naszym najlepszym sprzymierzeńcem.

Zły stan zdrowia, nieodpowiednia dieta, zaburza pracę naszych mięśni, stawów i całego organizmu. Ta negatywna sytuacja pogłębia się w czasie snu, w chwili kiedy nasz kręgosłup jest źle ułożony. Rozwiązaniem jest dobór adekwatnej poduszki ortopedycznej, dzięki której nie tylko prawidłowo będziemy wypoczywać, ale również zadbamy o swój kręgosłup.

To na czym śpimy ma znaczenie

To na czym śpimy, jest niezwykle ważne dla naszego kręgosłupa. Nie jest prawdą, że miękkie i puchowe poduszki zapewnią nam zdrowy sen. Podobnie jest w sytuacji, gdy poduszka jest zbyt niska, bądź też zbyt wysoka, albo stworzone z niskiej jakości materiałów. Wówczas nas kręgosłup będzie cechował się nieodpowiednim ułożeniem w trakcie snu, zaś my sami rano będziemy czuć się niewyspani i niewypoczęci.

W chwili kiedy tego typu sytuacja trwa dłużej pojawia się napięcie mięśni i ból pleców. Prawidłowo dobrana poduszka ortopedyczna zapewni nam prawidłowe ułożenie kręgów szyjnych w czasie snu. W konsekwencji utrzymamy doskonałe samopoczucie, a także zdrowy kręgosłup.

Zadania poduszki ortopedycznej

Najważniejszym zadaniem poduszki ortopedycznej jest utrzymanie w czasie snu kręgosłupa w linii prostej, a dzięki temu odciążenie kręgów szyjnych. Dodatkowo poduszka rozluźnia mięśnie ramion i karku. Wybór poduszki ortopedycznej i regularne korzystanie z niej pozytywnie wpływa na nasz cały organizm. Poduszki:

  • Łagodzą ból który może pojawić się w czasie snu
  • Zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa
  • Zmniejszają ból głowy i karku
  • Umożliwiają prawidłowy przepływ krwi

Poduszki ortopedyczne zalecane są nie tylko profilaktycznie, ale również w leczeniu dyskopatii, bóli kręgosłupa, a także w zaburzeniach snu.

Właściwy wybór poduszki to podstawa

Jeżeli zajrzymy na stronę https://www.sissel.com.pl/webpage/dlaczego-warto-zainwestowac-w-poduszke-medyczna.html dowiemy się w jaki sposób wybrać poduszkę ortopedyczną. Z całą pewnością musi być ona odpowiednio twarda, zaś jej kształt powinien dopasować się do przyjmowanej przez nas pozycji w śnie. Oczywiście poduszka powinna być dostosowana do szerokości barku, wzrostu a także wagi. Przyjrzeć należy się również materiałowi z jakiego została wykonana i warto wiedzieć, że najlepiej sprawdza się pianka termoplastyczna. Dzięki takiej poduszce nasz kręgosłup będzie miał właściwe warunki do odpoczynku.

Opracowane przez: Aneta R.