Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Sezon alergiczny – jak Hitaxa może pomóc w łagodzeniu objawów?

Główne alergeny majowe

Wiosna i lato, gdy świeci słońce i kwitną kwiaty to czas, nie dla każdego przyjemny. Podczas intensywnego pylenia roślin, alergików męczą przykre dolegliwości. Jesień również niesie ze sobą sezon na alergie, zwłaszcza związane z pleśniami i grzybami.  Jeśli zmagasz się z katarem, masz objawy zbliżone do zapalenia zatok, męczy Cię kaszel, występuje obrzęk gardła, łzawienie, swędzi nos, gardło i szczypią oczy, warto na konsultacji z alergologiem, omówić sposoby jak poradzić sobie z tymi nieprzyjemnymi objawami. Konsultacja z lekarzem specjalistą jest komfortową alternatywą dla wizyty stacjonarnej w gabinecie. I nie trzeba czekać, aż dwa lata na wizytę w gabinecie! Dziś zajmiemy się tematem skuteczności Hitaxy na alergię. Czy Hitaxa działa na katar sienny? I czy Hitaxa na alergiczne zapalenie spojówek pomaga?

Jakie objawy alergii można łagodzić za pomocą Hitaxy?

Hitaxa zawiera desloratadynę, która jest metabolitem loratadyny i działa na receptory H1, łagodząc objawy alergii bez wywoływania senności. To lek II generacji, który nie dopuszcza do wystąpienia u pacjentów objawów, takich jak:

  • kichanie
  • katar
  • swędzenie nosa
  • swędzenie podniebienia
  • pieczenie i łzawienie oczu

Działa dzięki substancji czynnej, czyli desloratadynie, która blokuje receptory histaminy odpowiedzialnej za reakcje alergiczne. Hitaxa jest również skuteczna w leczeniu pokrzywki, redukując swędzenie skóry i zmniejszając nasilenie zmian dermatologicznych. Dzięki temu lekowi można dosłownie poprawić pacjentom komfort życia.

Hitaxa jest skuteczna w leczeniu kataru siennego oraz alergicznego zapalenia spojówek. Poprzez blokowanie receptorów histaminy, pomaga w opanowaniu reakcji alergicznych pacjentów z alergiami sezonowymi i całorocznymi. Dużym plusem jest również to, że lek w żaden sposób nie wpływa na układ nerwowy, pacjenci nie muszą borykać się z sennością, czy otępieniem. Maksymalne stężenie w organizmie substancja czynna osiąga po 3 godzinach i działa do 27 godzin.

Kiedy zacząć stosować Hitaxę w sezonie alergicznym?

Jak wygląda łagodzenie objawów alergii Hitaxą? I kiedy zacząć przyjmować ten lek? Jeśli masz okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, czyli objawy występują maksymalnie 3 dni w tygodniu lub do 4 tygodni łącznie, stosuj go tylko podczas nasilenia objawów. Natomiast jeśli cierpisz na przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, z objawami co najmniej 4 dni w tygodniu i przez co najmniej 4 tygodnie, możesz stosować lek przez cały okres narażenia na alergen. W przypadku pokrzywki długość leczenia zależy od indywidualnych zaleceń lekarza.

Porównanie Hitaxy z naturalnymi metodami łagodzenia objawów alergii

Naturalne metody łagodzenia objawów alergii obejmują: stosowanie soli fizjologicznej do płukania nosa, picie naparów z pokrzywy, czy rumianku, unikanie alergenów oraz utrzymywanie klinicznej czystości w domu. Chociaż naturalne metody są pomocne, wymagają regularnego stosowania i dużo więcej wysiłku.

Hitaxa na alergię oferuje szybkie i skuteczne rozwiązanie, podczas gdy naturalne metody są użyteczne raczej jako wsparcie w codziennym zmaganiu się z nieprzyjemnymi objawami. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem, bez wychodzenia z domu, aby wybrać najlepszą opcję leczenia dla siebie oraz uzyskać receptę na lek Hitaxa.

Skuteczność Hitaxy w łagodzeniu różnych typów alergii

Jak wygląda działanie Hitaxy w alergii różnego rodzaju? Najważniejszą cechą tego leku przeciwhistaminowego jest skuteczne łagodzenie objawów różnych typów alergii. W przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa pomaga zmniejszyć kichanie, katar, swędzenie nosa i pieczenie oczu. Gdy występuje katar sienny, substancja czynna redukuje objawy sezonowego uczulenia na pyłki. W alergicznym zapaleniu spojówek preparat łagodzi zaczerwienienie, swędzenie i łzawienie oczu. Gdy dokucza pokrzywka, desloratadyna zmniejsza swędzenie skóry i nasilenie wysypki. Dzięki tym pozytywnym właściwościom Hitaxa może przynieść ulgę w krótkim czasie.

Jak prawidłowo dawkować lek podczas sezonu alergicznego?

Jak lek w sezonie pylenia powinnien być przyjmowana przez pacjentów?

Dorośli i nastolatki powyżej 12 lat, 5 mg raz dziennie, co odpowiada 10 ml roztworu, 1 tabletce 5 mg lub 2 tabletkom 2,5 mg. Dzieci w wieku 6-11 lat, 2,5 mg raz dziennie, co odpowiada 5 ml roztworu lub 1 tabletce 2,5 mg. Dzieci w wieku 1-5 lat, 1,25 mg raz dziennie w postaci roztworu doustnego.

Zawsze należy stosować ten lek zgodnie ze wskazaniami lekarza lub farmaceuty, z tego względu, że jest to farmaceutyk na receptę i powinien być stosowany przez pacjentów pod ścisłą kontrolą lekarza alergologa. Producent wręcz zaleca, by w razie pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych leku zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Dotyczy to również objawów niewymienionych w ulotce.

Alergicy robią, co mogą, aby tylko uniknąć kontaktu z alergenami, które występują w miejscach publicznych np. gabinetach lekarskich czy przychodniach. Med24 chce zadbać o ich wygodę, dlatego oferuje teleporady w formie np. wideo rozmowy. Alergicy mogą bez wychodzenia z domu umówić się na wizytę z lekarzem na platformie medycznej, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Lekarz alergolog udzieli specjalistycznej teleporady online, przeprowadzi wywiad, zaleci dalsze postępowanie oraz przepisze receptę. Ty też możesz poczuć się lepiej i otrzymać e receptę bez kolejek, w zaciszu Twojego domu. Zarejestruj się na konsultacje online już dziś, aby jutro swobodnie odetchnąć.

Literatura

  • Alergologia w praktyce klinicznej Część 1, redakcja naukowa: Karina Jahnz-Różyk, Maciej Kupczyk, Radosław Gawlik, (2023) Wyd. PZWL
  • Alergologia w praktyce klinicznej Część 2, Karina Jahnz-Różyk, Maciej Kupczyk, Radosław Gawlik, (2023) Wyd. PZWL
Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *