Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Skin Streaming — na czym polega?

Skin Streaming — na czym polega?

W ostatnim czasie ogromną popularność zyskał trend pielęgnacyjny zwany skin streamingiem. Ponadto wiele wskazuje na to, że może pozostać z nami na dłużej, gdyż jest uniwersalny i korzystny dla środowiska. Na czym dokładnie polega skin streaming, jak możemy wprowadzić go do swojej rutyny pielęgnacyjnej i dlaczego powinniśmy to zrobić?

Skin streaming — podstawowe informacje

Trendy w pielęgnacji w ostatnich latach zmierzały w kierunku niezbyt przyjaznym dla miłośników dbania o własną cerę. Wymagały kupowania coraz to większych ilości kosmetyków, a sama rutyna pielęgnacyjna była długa, skomplikowana i wieloetapowa. Skin streaming jest tego zupełnym zaprzeczeniem. Zamiast kupowania wielu kosmetyków, stawiamy na minimalizm. Na czym on polega?

Istotą skin streamingu jest to, byśmy ograniczyli do minimum liczbę wykorzystywanych kosmetyków oraz kroków pielęgnacyjnych. Nie potrzebujemy bowiem dziesiątek produktów kosztujących niemałe pieniądze, by zapewnić skórze wszystkie składniki. W zupełności wystarczy kilka podstawowych kosmetyków i krótka, lecz treściwa wieczorna pielęgnacja.

Kto skorzysta ze skin streamingu?

Wielką zaletą skin streamingu jest to, że możemy z niego skorzystać niezależnie od typu cery. Nie jest to bowiem trend pielęgnacyjny przeznaczony pod szczególny rodzaj cery. To po prostu ogólny zestaw zasad. Dlatego skin streaming to dobra opcja zarówno jeśli dysponujemy skórą suchą, jak i wtedy gdy mamy problemy z trądzikiem. Małym wyjątkiem może być cera mieszana, gdyż potrafi od nas wymagać większej ilości kosmetyków.

Ponadto w nurcie skin streamingu możemy skupić się na wybranym problemie. Na przykład na rozświetleniu skóry, jej nawilżeniu, walce z przebarwieniami czy zaczerwienieniami. Możliwości w tej kwestii są nieograniczone.

Skin streaming w praktyce — jak wprowadzić nową rutynę pielęgnacyjną?

Wprowadzenie skin streamingu jest bardzo proste i nie wymaga od nas wiele pracy. Oto proste przykłady, jak możemy wprowadzić tę metodę do codziennej pielęgnacji rano i wieczorem.

Poranna pielęgnacja w nurcie skin streamingu

O poranku powinniśmy skupić się na pobudzeniu naszej skóry i zabezpieczeniu jej przed całym dniem. Cerę musimy więc dokładnie oczyścić z nocnych zabrudzeń, w czym pomoże dobra emulsja do mycia. Po umyciu przechodzimy do nawilżenia. W tym celu najlepszy będzie sprawdzony wcześniej krem nawilżający.

Poranną pielęgnację powinno się kończyć czymś, co zabezpieczy skórę i mocno jej nie obciąży. Dlatego powinniśmy użyć lekkiego kosmetyku z filtrem SPF. Dzięki temu cera będzie dobrze chroniona przed niekorzystnym wpływem promieni UVA i UVB. To pomoże też w walce ze zbyt szybkim starzeniem się skóry.

Wieczorna pielęgnacja w nurcie skin streamingu

Skin streaming możemy też wykorzystać wieczorem. Wtedy ponownie powinniśmy zacząć od oczyszczenia skóry ulubioną emulsją do mycia, a następnie sięgnąć po krem nawilżający. W przypadku wieczornego dbania o cerę nie potrzebujemy już więcej kosmetyków i kroków. Ważne jest jednak, by nawilżenie zapewniło skórze wiele składników odżywczych, których ta potrzebuje na co dzień.

Klucz do skin streamingu? Wybór kosmetyków

Skin streaming pokazuje, jak istotne jest to, jakie kosmetyki wybieramy na co dzień. Zamiast dziesiątek produktów, musimy skupić się na tym, by znaleźć kilka, które oferują najwięcej składników odżywczych. Do tego nie możemy zapomnieć o dopasowaniu ich do posiadanej cery tak, by pielęgnacja przynosiła jak najlepsze efekty. Przy wyborze dobrych kosmetyków, skin streaming będzie dużo bardziej skuteczny od wieloetapowej pielęgnacji z użyciem popularnych produktów.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *