Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

W obecnych czasach, przy powszechnym zanieczyszczeniu środowiska oraz życiu w ciągłym stresie i pośpiechu wiele osób stosuje różne suplementy diety. Jednym z nich jest wyciąg ze skrzypu polnego, mającego wszechstronne zastosowanie, od kosmetyków po preparaty lecznicze. A to dlatego że zawiera on naturalny, łatwo przyswajalny krzem, będący budulcem włosów, kości skóry czy paznokci.

skrzypPreparaty skrzypu znajdują duże zainteresowanie wśród płci pięknej ze względu na bardzo dobre działanie na wzrost i wzmocnienie włosów oraz paznokci, a także oczyszczenie i wygładzenie cery. Obecnie z powodu obecności różnych toksyn w organizmie, wiele osób doświadcza różnorakich problemów zdrowotnych. Tutaj także przydatny okazuje się skrzyp a konkretniej zawarte w nim flawonoidy, które działają odtruwająco i oczyszczająco.

Wspomniane wyżej flawonoidy działają także wspomagająco na produkcję czerwonych krwinek a co za tym idzie podnosi się poziom hemoglobiny. Ziele skrzypu zalecane jest także u osób starszych którym z wiekiem obniża się poziom krzepliwości, co z kolei zwiększa ryzyko osteoporozy.

Preparaty skrzypu ze względu na swoje właściwości gojące i ściągające zalecane są przy różnego rodzaju urazach. Przetwory skrzypu polnego bardzo łatwo wykonać w domu.