Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Śmieciowe jedzenie znów wraca do wrocławskich szkół?

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Wrocławianie doskonale zdają sobie sprawę, że zdrowie jest niezwykle ważną wartością, dzięki niej bowiem możemy realizować funkcje życiowe, cieszyć się doskonałym samopoczuciem. Coraz większa obawa panuje jednak ze względu z jedzeniem w szkolnych sklepikach. Promocja zdrowego odżywiania, zdaje się odchodzić w przeszłość we wrocławskich szkołach, co sprawia, że coraz częściej rodzice narzekają na „śmieciowe jedzenie”.

Jakie produkty żywnościowe powinny znaleźć się w sklepikach szkolnych?

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, iż dzieci coraz częściej sięgają po jedzenie szkodliwe, wysoko przetworzone i kaloryczne. Odbija się to nie tylko na masie ciała, ponieważ już w wieku szkolnym maluchy walczą z otyłością, ale również negatywnie na zdrowiu. Tym samym akcja promowania zdrowej żywności w szkole ma ogromny sens. Niestety, w wielu wrocławskich szkołach, nie jest do końca przestrzegana. Nauczyciele uważają, że dzieci nie kupują zdrowej żywności, dlatego nie ma sensu, aby była ona dostępna w szkolnych sklepikach.

Jak zmienić podejście dzieci do odżywiania?

Szkoła kształci i edukuje. Niestety dając zły przykład i zapychając szkolne sklepiki batonami, napojami gazowanymi czy też chipsami, edukacja idzie w odwrotnym od zamierzonego kierunku. Wrocławscy nauczyciele nie chcą rezygnować z projektu. Przeciwnie chcą urządzać dzieciom pogaduszki na temat zdrowego odżywiania i zachęcać ich aby zamiast batonika, kupiły owoc.