Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Spalacze tłuszczu – prawda czy mit?

spalacze tłuszczu

Mówi się, że nawet placebo może pomóc w osiągnięciu zakładanych celów, że placebo może pomóc nam się wyleczyć z pewnych dolegliwości, gdyż może zadziałać efekt podświadomości. Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku popularnych produktów stanowiących spalacze tłuszczu. Jako, że współcześnie bardzo wielu ludzi chce się odchudzać, chce gubić zbędne kilogramy, to właśnie spalacze tłuszczu są produktem na topie, o którego zabiega wiele osób.

Czy spalacze tłuszczu to tylko marketing?

W tym jednak miejscu należy zapytać czy spalacze tłuszczu są wytworem współczesnego marketingu, odpowiedzią na jeden z największych problemów współczesnego człowieka, czy też faktycznie oddziałują one na ludzką tkankę tłuszczową. Oczywiście w tym miejscu należy przede wszystkim sięgnąć do wszelkich badań, które były w tej materii prowadzone. Być może ktoś w tym momencie poczuje się rozczarowany, ale fakty są takie, iż fatburners, czyli spalacze tłuszczu nie powodują ubytków w tkance tłuszczowej.

Jaki efekt powodują spalacze tłuszczu?

Na pewno udowodnionym faktem jest to, że podnoszą one ciepłotę ludzkiego ciała, jednakże to nie to samo, co bezpośredni wpływ na utratę pewnej części tkanki tłuszczowej. Nie jest powiedziane, że spalacze tłuszczu pomagają zrzucić, co nieco tu i ówdzie, ale nie jest również powiedziane, że nie posiadają one takiego działanie. Samo podniesienie ciepłoty ciała w połączeniu z wysiłkiem fizycznym może, bowiem przyczynić się do uzyskania zamierzonego celu. Nie należy jednakże spalaczy tłuszczu traktować, jako produktu działającego w sposób magiczny, gdyż możemy poczuć się zdecydowanie zawiedzeni.

Czy warto?

Ostatecznie, więc możemy zapytać o to czy warto jest wspomagać się spalaczami tłuszczu? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią dietę i o właściwą aktywność fizyczną, a spalacze tłuszczu możemy, co najwyżej uznać za produkt wspomagający i niekoniecznie obowiązkowy do stosowania. Można również, a nawet trzeba powiedzieć, że nie wszystkie spalacze tłuszczu działają w taki sam sposób, gdyż jedne dają większe, a inne nieco mniejsze efekty działania.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław