Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Spojrzenie indywidualne

trening

Odżywki sportowe zasadniczo ą na celu wspomóc nas w uzyskiwaniu określonych celów sportowych. Nie możemy jednakże się łudzić, że jakiekolwiek sportowe odżywki będą dla nas czymś pozytywnym, jeśli w głównej mierze nie postawimy w naszej codzienności na odpowiedni trening jak i na odpowiedni sposób odżywiania się. Nie ma się co łudzić również co do dobrych efektów w sytuacji, gdy będziemy dobierali niewłaściwe odżywki. W tym miejscu w sposób szczególny chcemy wskazać na odżywki węglowodanowo-białkowe znane oczywiście jako gainery.

Co wybrać?

Wskażemy na zwykłe gainery, a więc , które zawierają w sobie więcej węglowodanów niż białek oraz na odżywki typu , w których mamy do czynienia z równowagą w proporcjach białek i węglowodanów. Odżywki z rodzaju ów są w sposób szczególny polecane wszystkim tym, którzy uprawiają dyscypliny sportowe zorientowane na uzyskanie większego poziomu wytrzymałości mięśniowej. Bulk to specyficzny gainer, którego zastosowanie ma szczególne uzasadnienie w odniesieniu do osób, które wykazują pewne genetyczne skłonności do gromadzenia w sobie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, która de facto jest po prostu zbędna. Dlatego też jeśli mówimy o wyborze tej czy też innej odżywki sportowej, to musimy spojrzeć na tę kwestię w sposób indywidualny. Każdy ma bowiem indywidualne usposobienie, indywidualne predyspozycje i tym samym inny rodzaj suplementów diety będzie dla niego tym właściwym.

W zależności od organizmu

Sięgając po gainery uzupełniamy straty energetyczne i jednocześnie też uzupełniamy poziom białek niezbędnych w procesach regeneracji mięśniowej. Czy to będzie bulk, czy też zwykły gainer, to zależy już od nas samych, od tego czy wykazujemy określone tendencje. Zazwyczaj wystarcza zwykły gainer, aczkolwiek owo zazwyczaj nie zawsze sprawdza się w praktyce. Jeśli mamy w tym pewien problem, zawsze oczywiście możemy w sklepie z odżywkami zapytać o sensowność korzystania z gainerów czy też z odżywek typu bulk. Tam na pewno nam bardzo właściwie podpowiedzą.