Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Sposób na łamliwe paznokcie

W dzisiejszych czasach nasza narażona jest na obecność szkodliwych toksyn. Aktualnie chemii w postaci sztucznych konserwantów nie brakuje nawet w codziennie spożywanych produktach. Niestety ma to wpływ także na naszych paznokci. Na szczęście my sami za pomocą domowych sposobów możemy o nie zadbać. Przedstawiamy więc sprawdzone sposoby na łamliwe paznokcie.

Natura dla pielęgnacji

Im bardziej naturalnie będziemy zwalczać problemy z naszą skórą tym lepiej, o czym więcej można przeczytać tutaj. W przypadku paznokci jednak najlepsze jest przede wszystkim ich skuteczne nawilżanie. Tu pomóc może mieszanka z soku z cytryny i oliwy, którą najlepiej nałożyć na płytkę paznokcia na noc i dodatkowo założyć bawełniane rękawiczki. Kolejną naturalną metodą jest czerwony pieprz, przy czym należy go rozcieńczyć z zimną wodą i łyżeczką śmietany, a następnie nałożyć na ok. 10 minut. Kolejny naturalny środek to wosk pszczeli. Doskonale znamy jego dobroczynny wpływ na naszej skóry. Jak się okazuje równie dobrze wpływa również na paznokcie. Wystarczy rozpuścić go na małym ogniu, a następnie ostudzony nałożyć na płytkę paznokcia. Niemal od wieków wiemy, że nic tak nie oczyszcza organizmu ze zbędnych toksyn jak woda. Podobnie wpływa na paznokcie. W ciągu dnia im więcej jej pijesz – tym lepiej. Do naturalnych sposób zalicza się też zanurzanie paznokci w olejku rycynowym, oraz wystudzonym naparze z siemienia lnianego.

Twoje paznokcie, a to co jesz

Aby Twoje były zadbane, zadbaj o swoją dietę. Zrobisz to wzbogacając ją o takie składniki jak: witaminy: A, B, E, czy cynk. Należy też zwrócić uwagę na kosmetyki używane do pielęgnacji paznokci. Tu chodzi nie tylko o lakiery, ale i o zmywacze, gdzie w przypadku np. lakieru hybrydowego używa się acetonu, który nie jest dobry dla zdrowia paznokci