Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Sprzęt do pilates, czyli co jest potrzebne w treningu?

pilates

Metod ćwiczeń jest bardzo wiele, jednakże to pilates cieszy się współcześnie największą popularnością. Jest to zestaw ćwiczeń typowo wytrzymałościowych, a dodatkowo pozwala szybko wyprofilować sylwetkę i sprawić, że stanie się ona piękniejsza. Dzięki regularnym powtórzeniom pilates poprawia również naszą kondycję.

Przyrządy, które pozwalają poprawić stan zdrowia

Twórca pilates Joseph Pilates stworzył bardzo wiele przyrządów oraz metod, dzięki, którym możliwe staje się poprawienie zdrowia, kondycji, wyglądu i samopoczucia. Warto wymienić tutaj chociażby:

  • Cadillac
  • ladder barrel
  • spine corrector

Spine corrector jest niezwykle ważnym elementem codziennych ćwiczeń, ponieważ poprawia stan naszych pleców oraz zapewnia właściwą postawę ciała. Bardzo często przyrząd ten stosowany jest w ćwiczeniach, które koordynują kręgosłup. Jest to lekki przyrząd, stosowany regularnie, znakomicie wzmacnia mięśnie barków, pleców oraz ramion. Bardzo często urządzenie to polecane jest osobom borykającym się z problemem krzywicy.

Najlepsze metody w pilatesie

Najlepsze metody treningowe zostały stworzone na zasadzie działania szpitalnego łóżka. Na przyrządzie tym można wykonywać ćwiczenia, które są zarówno pozycji leżącej jak i półleżącej. Manewrów, które możemy wykonać jest osiemdziesiąt, jedne są proste, inne zaś skomplikowane. Ćwiczenia angażują cały tułów, dlatego można go wyprofilować zgodnie z życzeniem osoby trenującej. Tym samym przyrząd, jakim jest ladder barrel jest świetny dla osób początkujących. Ćwiczenia te są bardzo ważne, ponieważ zapewniają nam nie tylko zdrowy kręgosłup, ale również poprawę sylwetki i zadbanie o lepszą kondycję.

Reformery w pilates

W pilates dużą rolę odgrywają również reformery. Określić je można, jako drewniane ramy w kształcie łóżka, wyposażone w płaską platformę, która często zwana jest wózkiem. W urządzeniu istnieje zestaw sprężyn, które cechują się różną siłą sprężystości. Dzięki temu można dostosować ich siłę do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Do reformerów są również przymocowane bloki na ramiona, przez co możemy zapewnić swojemu ciału prawidłową postawę w czasie ćwiczeń.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *