Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Super ciało w zasięgu ręki – właściwości chromu

Super ciało w zasięgu ręki - właściwości chromu

Zgubiłaś gdzieś dawną figurę? Dodatkowe kilogramy tworzą zbędny balast? Tęsknisz za ciałem nastolatki? Umartwiasz się dietami, ale nie zauważasz efektu? Chciałabyś odzyskać swój płaski brzuch? Miewasz nagłe napady wilczego apetytu? Kiedy jesteś smutna, pożerasz słodkości? To wszystko jest efektem niedoboru pewnego potrzebnego pierwiastka w Twoim ciele – owym mikroelementem jest chrom. Proste odchudzanie z chromem.

Właściwości chromu – czy pomaga w odchudzaniu?

Chrom jest mikroelementem wymaganym do prawidłowego funkcjonowania ciała. Jego najważniejszą cechą jest regulowanie nasycenia glukozy. Wywiera on potężny efekt na insulinę – działa razem z nią i pomaga szybko transportować cukier do najodleglejszych zakamarków ciała. Przez to cukry są szybko trawione, a niepotrzebne kilogramy znikają. Tym samym niweluje ryzyko zapadnięcia na groźną chorobę, jaką jest cukrzyca. Zawsze kiedy jemy jedzenie do krwi następuje duży wyrzut insuliny. Kiedy nasycenie cukru w organizmie nagle spada – od razu odczuwamy chęć na coś słodkiego. Chrom reguluje nasycenie węglowodanów i reguluje wydzielanie insuliny. Dzięki temu, ochota na przekąski między posiłkami maleje, a waga powraca do wymarzonej normy. Chrom polecany jest zwłaszcza wszystkim odchudzającym się oraz sportowcom. Redukuje tkankę tłuszczową i skutkuje wzrostem masy mięśni. Daje podobne efekty jak arginina.

Miażdżyca

Ponadto chrom broni przed miażdżycą. Likwiduje niekorzystne transformacje lipidów i zapewnia, że wątroba może prawidłowo wyłapywać tłuszcze z krwi. Przez to nie odkładają się one na ścianach naczyń, co może doprowadzić do niebezpiecznej miażdżycy.

Niedobory i suplementacja chromu

Choć tak potrzebny – chrom jest trudno pozyskać. Jego zapasy w jedzeniu są zwykle niewystarczające. Znaleźć go można w takich produktach jak gotowana wołowina, drożdże albo wątróbka. Niestety, bardzo trudno jest zapewnić jego optymalny poziom w codziennej diecie. Dlatego należy pomyśleć nad dołączeniem do menu suplementów diety posiadających wartościowy chrom. Aby dodatkowo wzmocnić jego wpływy, powinno się podawać go razem z suplementem zawierającym enzymy trawienne, który tylko zwiększy pozytywne efekty tego niesamowitego pierwiastka.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław