Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Szczyt Unii Europejskiej

W nadchodzącym tygodniu będzie miał miejsce szczyt państw Unii Europejskiej. Jednym z ważniejszych podejmowanych tematów stanie się Europy. Kraje UE są w dużej mierze uzależnione od sprowadzanej energii, zwłaszcza zaś gazu. Pomimo, że nie jest to wyartykułowane otwarcie, chodzi o zniesienie od dostaw tego surowca z Rosji. Dzięki lekturze tego artykułu będziesz wiedzieć, dlaczego jest to ważny temat.

Rosja a kwestia bezpieczeństwa energetycznego

Bieżące poczynania prezydenta Putina i wizja pogorszenia relacji gospodarczych uświadamia głowom państw, że musimy szukać zdywersyfikowanych źródeł dostaw gazu. Jedną z opcji może być wydobywanie gazu łupkowego w naszym kraju. Poruszana będzie także kwestia produkcji energii z odnawialnych źródeł.

Poruszamy temat bezpieczeństwa energetycznego przede wszystkim w związku z kryzysem na Ukrainie. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, zerknij na jedne z naszych poprzednich artykułów. Jesteśmy jednym z najbardziej samodzielnych energetycznie krajów Europy. Rosja może jednak wpływać na wiele innych. Najwyraźniej odczuli to Ukraińcy. Są oni praktycznie w pełni uzależnieni od Rosji jeśli chodzi o gaz. Rosjanie podnieśli cenę tego surowca, co odczuli bardzo dotkliwie zwykli mieszkańcy kraju.

Co Ty możesz zrobić?

Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Jak wspomóc działania zmierzające do większej niezależności Polski od krajów zewnętrznych? Nie musisz pisać petycji do UE. Zrób coś w ramach własnego życia. Przykładowo wymień tradycyjne żarówki na energooszczędne. Możesz również efektywniej segregować śmieci – ich utylizacja to również zużywanie energii. Oszczędzaj ciepło w zimie, wodę (zwłaszcza tę podgrzewaną), zmniejszaj zużycie prądu oraz gazu. W tej sposób przyczynisz się do podniesienia bezpieczeństwa kraju.

Co jeszcze? Wiedza jest najlepszą bronią. Jeśli uważasz, że chcesz zrobić coś więcej, podziel się ze znajomymi tym artykułem. Szukaj również wiedzy w internecie, aby cały czas się rozwijać.

6 komentarzy

 1. Sasha pisze:

  witam na mojej stronie i dziękuję za komentarz.

 2. Jarek pisze:

  Strona potrzebuje nieco lepszej wersji graficznej, ale generalnie bardzo mi się podoba. Być może będę wpadał tutaj częściej, jeśli zostanie utrzymany odpowiedni poziom merytoryczny wpisów. Podobają mi się bardziej newsy ze świata i z polski, artykuły poradnikowe nieco mniej. Być może dlatego, że te drugie są zbyt krótkie. W każdym razie pozdrawiam i czekam na więcej treści!

  • ZdrowyWrocław pisze:

   Dzięki wielkie za miłe słowa. W ciągu kilku lat działania serwisu artykuły ewoluowały. Aktualnie publikujemy bardzo mało newsów (takich jak ten właśnie), dużo więcej poradników tematycznych. Mamy nadzieję, że poradniki są aktualnie wyższej jakości 😉

 3. Alba1988 pisze:

  Muszę się wam pochwalic w koncu schudłam – 5 kg.

  • ZdrowyWrocław pisze:

   Gratulacje, oby przyczyniło się to do większej niezależności energetycznej wszystkich krajów w Unii Europejskiej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *