Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Terapia manualna przejawem postępu medycyny

Terapia manualna przejawem postępu medycyny

W medycynie cały czas dokonuje się postęp. Ta obietnica składana przez lekarzy daje nam nadzieję, że postęp, który zazwyczaj jest jedną z przyczyn pogarszającego się zdrowia, tym razem będzie dla nas ratunkiem.

Terapia manualna przejawem postępu medycyny

W medycynie cały czas dokonuje się postęp. Ta obietnica składana przez lekarzy daje nam nadzieję, że postęp, który zazwyczaj jest jedną z przyczyn pogarszającego się zdrowia, tym razem będzie dla nas ratunkiem. Oczywiście, mało jest rzeczy równie istotnych co nowe, skuteczna terapie bądź leki opóźniające najpoważniejsze, śmiertelne choroby. Schorzenia nie muszą jednak od razu być śmiertelne. Duża część z nich to przypadłości po prostu przewlekle dokuczliwe. Takie które zatrzymują nas w codziennym funkcjonowaniu, nie pozwalają nam pracować bądź wypoczywać. Słowem, obniżają naszą całościową jakość życia.

Dla zaradzenia takim przypadłościom opracowana została terapia manualna. To forma fizjoterapii, zestaw metod i technik zajmujących się leczeniem schorzeń układu ruchu (stawów, mięśni, powięzi, więzadeł). Leczenie dokonuje się poprzez oddziaływanie na tkanki rękami terapeuty, stąd nazwa tej techniki. Terapia manualna leczy źle funkcjonujące części układu ruchu z jednoczesnym jego całościowym ujęciem, jednak stosuje się podejście holistyczne, czyli traktujące układ ruchu jako część większej całości, całego ciała. Dlatego terapia manualna jest bardzo skuteczna w pobudzaniu do prawidłowego działania wszystkich narządów. Bardzo sprawdza się w leczeniu bólów migrenowych, bezsenności, problemów z tarczycą. Terapia jest prowadzona kompleksowo. Oprócz zabiegów przewiduje również zalecenia dla pacjenta do wykonywania ćwiczeń w domu przeciwdziałających nawrotom.

Terapia manualna okazuje się tak skuteczna, że stała się idealną alternatywą dla leków. Nie jest bowiem tajemnicą, że połykanie wielkiej ilości tabletek może okazać się niemal tak samo zgubne jak przypadłości, którym te leki przeciwdziałają. Ze wszech miar jest to metoda godna wypróbowania.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *