Zerwanie mięśni, zwichnięcie barku to jedna z trudniejszych kontuzji, z jakimi można mieć do czynienia. Nie tylko przez to, że wymaga ona zachowania bardzo szczególnej ostrożności podczas leczenia, ale również podczas rehabilitacji. Ów czas rehabilitacji jest nawet bardziej obarczony pewnym ryzykiem niż czas, w którym się leczymy.
Jak walczyć ze zwichniętym barkiem?
Leczenie owego zwichniętego barku zasadniczo polega bowiem na tym, iż przez pewien czas mamy założoną specjalną ortezę. Po tym czasie musimy przejść w stan rehabilitacji, a ta jest bardzo trudna. Przede wszystkim ze względu na ból, który nam w owej rehabilitacji towarzyszy. Z początku mamy do czynienia z niemożnością podniesienia ręki na jakąkolwiek wysokość, ale oczywiście to jest jak najbardziej naturalne. Jeżeli chodzi o ową rehabilitację, to oczywiście jest ona elementem niezbędnym, bez którego nie dojdziemy do pełni zdrowia. De facto trudno jest tutaj mówić o pełni zdrowia, ponieważ ów bark zawsze będzie narażony na ponowne uszkodzenia.
Ostrożnie podchodź do złamań
Nie bez przyczyny zatem lekarze określają tę kontuzję jako jedną z tych najcięższych, jako bardziej poważną od złamania kości. Po udanym okresie rehabilitacji dana osoba musi zachować szczególną ostrożność ponieważ ryzyko jej nawrotu jest bardzo duże i w przypadku bardzo wielu osób możemy mówić o ponownych zwichnięciach, które bardzo często wymagają zastosowania operacji chirurgicznej. Tym samym warto po prostu tego typu kontuzji uniknąć, warto postawić na dobrą rehabilitację, która może nam bardzo wiele pomóc, ale z drugiej strony trzeba powiedzieć, że jest ona bardzo trudna.