Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Udar mózgu i jego konsekwencje

udar mózgu

mózgu to bardzo poważne zdarzenie medyczne. W wielu przypadkach kończy się on śmiercią danej osoby. W wielu przypadkach także mówimy o trwałym kalectwie, o trwałym niedowładzie którejś z funkcji organizmu. Mówiąc o udarze mózgu, będziemy wskazywać na dwa jego możliwe rodzaje. Mowa jest o udarze niedokrwiennym. Następuje on wówczas, gdy mamy do czynienia z zahamowaniem dopływu krwi do mózgu.

do mózgu

Drugi jego rodzaj to inaczej wylew krwi do mózgu. W obu przypadkach sytuacja jest bardzo poważna i wymagająca bardzo poważnego, ługotrwałego leczenia. Udar mózgu obecnie dotyka coraz większą grupę ludzi. Co więcej, mówimy o ludziach coraz młodszych, co na pewno zastanawia. Udar mózgu może mieć bardzo wiele różnych przyczyn. Styl życia człowieka, zła , , pośpiech to jednakże są czynniki, które zwiększają ryzyko owego zdarzenia. W takiej sytuacji, gdy będziemy mówili o udarze mózgu, będziemy mogli wskazać także na bardzo konkretne objawy. Mowa jest chociażby o nienaturalnym wykrzywieniu wyrazu twarzy danej osoby, mowa jest o zaburzeniach pracy kończyn, zaburzeniach czucia w danym odcinku ciała czy też zawroty głowy.

Szybka medyczna nie tylko spowoduje, że można bardzo szybko wrócić do pełni sprawności, ale przede wszystkim może nas ochronić przed trwałym kalectwem. Po przebytym udarze mózgu koniecznym elementem jest właściwa . Bardzo często będziemy w takiej sytuacji mówili o bardzo długiej rehabilitacji, a tym samym wymagającej bardzo wiele cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *