Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Uniknij bólu pleców podczas pracy przy biurku

poduszka ortopedyczna
Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Bardzo wiele czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Wymusza to nasza praca, czy też . Ciekawostką jest to, że kiedy ważymy około 70 kilogramów, w czasie siedzenia nasz obciążony jest ciężarem podwójnym. Tym samym nie ma niczego zaskakującego w fakcie, że kiedy kilka godzin spędzamy przy biurku, czy też komputerze trudno nam się nie tylko wyprostować, ale również odczuwamy . Jak uniknąć dyskomfortu, kiedy musimy siedzieć przez kilka godzin?

Zdrowy kręgosłup w czasie siedzenia

Jak zapewnić kręgosłupowi, kiedy nasz tryb życia wymusza abyśmy każdego dnia kilka godzin siedzieli? Przede wszystkim zatroszczmy się o odpowiednie krzesło. Powinno mieć ono regulowaną wysokość, a także oparcia boczne, aby od czasu do czasu wesprzeć się, a tym samym odciążyć kręgosłup. Wysokość krzesła należy ustawić aby stopy bez problemu dotykały podłogi. Zadbajmy aby kolana były nieco wyżej niż biodra, a także aby siedzisko nie uciskało na uda. Warto również zainwestować w poduszkę do siedzenia. Podtrzymuje ona kręgosłup w naturalnej pozycji, dzięki czemu znakomicie zadbamy o prawidłową postawę i nie obciążymy nadmiernie kręgosłupa. Więcej o poduszkach do siedzenia przeczytasz TUTAJ. również blat stołu powinien być tak ustawiony, aby nie trzeba było pochylać się do przodu.

Zapewnij  kręgom szyjnym

Szyjne kręgi są najbardziej narażone na ból i dyskomfort, dlatego też ekran warto umieścić na poziomie oczu. Jeżeli przez dłuższy czas spoglądamy w górę lub też w dół wówczas o wiele bardziej obciążamy szyję. Ekran naszego komputera nie powinniśmy również ustawia z boku, aby przez wiele godzin nie skręcać głowy. Z całą pewnością jeśli zadbamy adekwatnie o postawę w czasie pracy przy komputerze szybko zaowocuje to zdrowym kręgosłupem. Z całą pewnością poprawi się nasze samopoczucie, pozbędziemy się dyskomfortu, a przede wszystkim bólu, który utrudnia nam codzienne funkcjonowanie.

Ćwicz aby kręgosłup mógł odpocząć

Najlepszą radą dla osób, które kilka godzin muszą spędzać w pozycji siedzącej jest robienie co pewien czas krótkich przerw. Dzięki temu, że wstaniemy, poruszamy się, odpocznie i zrelaksuje się nasz kręgosłup. Wystarczy abyśmy co pół godziny podnieśli się z krzesła. Ręce powinniśmy unosić wysoko, a także warto wykonać koci grzbiet i kilka skłonów na boki. Staraj się również odciążyć szyję i wykonuj ruchy głową, w prawo i w lewo.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo