Postaw na zdrowie we Wrocławiu

W jakiej pozycji spać po cesarskim cięciu?

W jakiej pozycji spać po cesarskim cięciu?

Poród poprzez cesarskie cięcie jest związany z dłuższym okresem regeneracji. Oczywiście każda kobieta to nieco odrębna historia i odrębny czas przeznaczony na regenerację po porodzie. Niemniej jednak bardzo istotnym elementem jest to, postawić na właściwą jakość snu. To jeden z kluczowych elementów wpływających na aspekt regeneracji po cesarskim cięciu. Jednocześnie też zdrowy sen, właściwy sen powoduje, że okres regeneracji organizmu po cesarskim cięciu może się skrócić.

Niezwykle istotnym elementem wpływającym na jakość snu po cesarskim cięciu jest na pewno przyjmowana pozycja jak również i podłoże, na którym kobieta się kładzie. W okresie połogu po porodzie możemy wyróżnić wiele różnych dolegliwości, z jakimi borykać się będzie kobieta. Do tych dolegliwości można między innymi zaliczyć:

  • ból pleców
  • ból gardła
  • osłabienie
  • drętwienie nóg

Biorąc pod uwagę te dolegliwości, należy podkreślić to, że uzyskanie zadowalającej jakości snu w okresie połogu po cesarce nie jest niczym łatwym. Poza tym bardzo ważne jest to, aby nie spać na podłodze, ale aby zadbać o wygodny materac. To znacząco zwiększy komfort spania w tym czasie.

Najlepsza pozycja, jaką należy przyjmować po cesarskim cięciu

Każda osoba ma swoją ulubioną pozycję, w której zwyczajowo się układa przed pójściem spać. Jednakże przyjmowanie niektórych z nich bezpośrednio po cesarce nie jest wskazane i nie jest też korzystne. Przede wszystkim nie należy przyjmować takiej pozycji, w której brzuch będzie ściśnięty. W tej sytuacji bowiem okres regeneracji będzie przedłużony, a dolegliwości bólowe będą kobiecie doskwierać przez znacznie dłuższy czas. W związku z tym najlepszą pozycją do spania po cesarskim cięciu jest pozycja na wznak.

Zobacz również: Czy po cesarce można spać na boku?

Dla wielu osób, dla wielu kobiet zwyczajowo nie jest to zbyt wygodna pozycja. W tym czasie jednak na pewno jest to najbardziej wskazana pozycja do spania. W tej pozycji, w której nie mamy do czynienia ze ściskanie brzucha, szybciej się on regeneruje i tym samym dolegliwości bólowe znacznie szybciej ustępują.

Ofertę poduszek do karmienia znajdziesz pod tym linkiem (link afiliacyjny, robiąc zakupy pomagasz rozwijać nasz serwis).

Inne zwyczaje pomagające w okresie po cesarce

Równocześnie z przyjmowaniem pozycji na wznak do snu, warto jest wprowadzić inne dobre zwyczaje, dzięki którym regeneracja po cesarce będzie przebiegać znacznie szybciej. Na pewno bardzo powoli można wdrażać pewną aktywność fizyczną. Nie powinna być ona intensywna. Poza tym bardzo ważne jest to, aby stosować dietę, która nie będzie negatywnie wpływać na brzuch kobiety. Bardzo istotne jest to, aby nie tylko do snu, ale także do dziennego odpoczynku przyjmować właściwą pozycję. Należy dbać o to, aby w żadnym momencie dnia, w żadnym momencie doby brzuch nie pozostawał ściśnięty. To pomoże w szybszym powrocie do pełni formy. Dzięki temu proces gojenia będzie przebiegać bardziej sprawnie, a tym samym dolegliwości bólowe szybciej odejdą w zapomnienie.

Właściwa pozycja do snu w okresie połogu po cesarce to jeden z kluczowych elementów pozwalających na uzyskanie szybszej regeneracji, a tym samym właśnie na tym elemencie należy się skupić.

Zobacz również: Największe zalety korzystania z poduszek ortopedycznych

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *