Postaw na zdrowie we Wrocławiu

W salonie czy w klinice?

uroda

Okazuje się, że coraz częściej jeśli chcemy poprawić naszą urodę, udajemy się nie do salonu kosmetycznego, ale do kliniki. Dlaczego? Ponieważ zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które wykonywane są przez specjalistę są nie tylko o wiele bardziej skuteczne, ale również efekty widać od razu, bez zbędnego czekania. Jednakże nie każdy zabieg poprawienia urody możemy wykonać w klinice, lecz wiele z nich wciąż leży w gestii salonów kosmetycznych. Warto więc wiedzieć, kiedy udać się do salonu, a kiedy pozwolić sobie na wizytę w specjalistycznej medycznej klinice.

Kiedy do lekarza a kiedy do kosmetyczki?

Z całą pewnością do kosmetyczki warto się udać wówczas, kiedy potrzebujemy skorzystać z zabiegu pielęgnacyjnego, regenerującego, czy też relaksującego. U kosmetyczki wykonać możemy maseczki, pilingi, kąpiele, czy manicure. Jeśli potrzebujemy „głębszego” zabiegu z całą pewnością lepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej. W miejscu tym mamy możliwość poddania się silniejszym zabiegom. Między innymi możemy odmłodzić swoją skórę z użyciem laseru, czy też usunąć znamiona i zlikwidować pękające naczynka. Dodatkowo jeśli chcemy wykonać na przykład botoks powinniśmy wiedzieć, ze tylko lekarz może wykonać tego typu zabieg.

Oczywiście każdy lekarz, który wykonuje takie zabiegi musi być profesjonalistą. Przede wszystkim powinien być to specjalista z zakresu medycyny estetycznej czy też chirurgii plastycznej.

Opracowane przez: Aneta R.