Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Właściwości błota i minerałów

morze

Morze Martwe znane jest od wieków, albowiem na jego temat znajdują się nawet przekazy w Biblii. Jednak nie zagłębiajmy się w historię i powstanie morza martwego lecz przeciwnie sięgnijmy do czasów współczesnych, albowiem rejon ten wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków, a także znany z właściwości leczniczych i uzdrawiających.

Obecnie bowiem jedną z najbardziej znanych maseczek jest właśnie ta jaką wykonuje się z błota z Morza Martwego. Tak samo rzecz ma się z kremami, solami do kąpieli oraz innymi kosmetykami, jakie to uchodzą za naprawdę wysokiej i znakomitej jakości. Morze Martwe położone jest na granicy Jordanii oraz Izraela. Jest to największa depresja jaka istnieje na terenie całego świata. Morze Martwe liczy bowiem sobie 418 metrów pod poziomem morza i warto zauważyć, że wciąż się obniża. Dodatkowo morze to uznane jest także za jeden z najbardziej zasolonych akwenów wodnych na terenie całego świata. Gdy sól pojawia się mamy wrażenie że woda ma postać oleju, jednakże mimo, że chcemy jak najszybciej usunąć go ze swego ciała, to jednak ma zbawienny wpływ na nasz wygląd.

Naturalne spa

Warto zaznaczyć, że Morze Martwe znane jest jako jedno z największych naturalnych światowych Spa, albowiem przyjeżdżają tutaj ludzie z całego świata, aby zadbać o swoje samopoczucie oraz wygląd. Tym samym w regionie tym wciąż powstają nowe kurorty, hotele a także plaże. Wszystko dlatego, że jak dowiedziono w wodach tych znajduje się ponad dwadzieścia pięć korzystnych dla zdrowia minerałów, a między innymi wymienić tutaj możemy: brom, potas, jod, czy też magnez. Tym samym idealnie działa na nasze ciało, sprawia, że wygląda ono pięknie, później się starzeje, a dodatkowo do organizmu dostaje się ogromna ilość witamin, które to pozytywnie wpływają na nasz wygląd oraz samopoczucie. Warto więc udać się nad Morze Martwe i skorzystać z naturalnych zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza wtedy kiedy chcemy poczuć się o wiele lepiej aniżeli dotychczas.

Opracowane przez: Bartek M.