Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Właściwości zdrowotne kminku

kminek

to bardzo popularna przyprawa, używana zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Ma niesamowite właściwości, ponieważ nie tylko dodaje smaku naszym codziennym potrawom, ale również doskonale działa na i ma szereg właściwości leczniczych.

Kminek poprawia

Kminek ma szereg właściwości zdrowotnych. Cechuje się działaniem antynowotworowym, przeciwzapalnym, ale również a może nawet przede wszystkim znakomicie poprawia trawienie. To właśnie z tej zalety znany jest kminek na całym świecie, ponieważ od wieków wykorzystywano go na różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Warto zaznaczyć, że zioło jakim jest kminek działa również przeciwskurczowo i łagodzi nieprzyjemne wzdęcia. W jego składzie zawarty jest  aldehyd kuminowy i to właśnie on nadaje ziarenkom charakterystyczny aromat. Jego cechą jest także to, że aktywizuje gruczoły ślinowe, co ułatwia trawienie.

Łagodzi bóle brzucha i chroni przed zaparciami

W kminku występuje również tymol. On z kolei stymuluje produkcję ów, żółci i enzymów które to w naszym ciele są odpowiedzialne za trawienie pokarmu w jelitach. Jeżeli spożyjemy kminek w postaci naparu złagodzi brzucha ponieważ zawiera olejki eteryczne, só i .

Kminek uchroni nas również przed zaparciami, które są przyczyną powstawania hemoroidów. Ma w sobie wiele błonnika, dlatego działa jako znakomity, naturalny środek przeczyszczający. Wykazuje również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Chroni zarówno górny jak i dolny odcinek pokarmowy.