Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Właściwości zdrowotne kminku

kminek

to bardzo popularna przyprawa, używana zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Ma niesamowite właściwości, ponieważ nie tylko dodaje smaku naszym codziennym potrawom, ale również doskonale działa na nasze i ma szereg właściwości leczniczych.

poprawia trawienie

ma szereg właściwości zdrowotnych. Cechuje się działaniem antynowotworowym, przeciwzapalnym, ale również a może nawet przede wszystkim znakomicie poprawia trawienie. To właśnie z tej zalety znany jest kminek na całym świecie, ponieważ od wieków wykorzystywano go na różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Warto zaznaczyć, że jakim jest działa również przeciwskurczowo i łagodzi nieprzyjemne wzdęcia. W jego składzie zawarty jest  aldehyd kuminowy i to właśnie on nadaje ziarenkom charakterystyczny aromat. Jego cechą jest także to, że aktywizuje gruczoły ślinowe, co ułatwia trawienie.

Łagodzi bóle brzucha i chroni przed zaparciami

W kminku występuje również tymol. On z kolei stymuluje produkcję kwasów, żółci i enzymów które to w naszym ciele są odpowiedzialne za trawienie pokarmu w jelitach. Jeżeli spożyjemy w postaci naparu złagodzi ból brzucha ponieważ zawiera olejki eteryczne, sód i magnez.

uchroni nas również przed zaparciami, które są przyczyną powstawania hemoroidów. Ma w sobie wiele błonnika, dlatego działa jako znakomity, naturalny środek przeczyszczający. Wykazuje również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Chroni zarówno górny jak i dolny odcinek pokarmowy.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo