Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Właściwy poziom witaminy D

witamina D

Witamina bardzo słusznie jest obecnie nazywana witaminą słońca. Zasadniczo bowiem głównym jej źródłem jest nie co innego jak słonce. Konkretnie rzecz ujmując mamy na myśli wytwarzanie owej witaminy pod ludzką skórą w wyniku działania promieni słonecznych. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest przebywanie na słońcu przez dłuższy czas, bardzo ważne są spacery podczas słonecznej pogody. To jednakże nie wszystko i w pewnych sytuacjach to może okazać się niewystarczające.

Suplementy z witaminą

Powinniśmy sięgać po suplementy diety zawierające ową witaminę również latem i wiosną, gdy mamy do czynienia ze zwiększoną ilością dni słonecznych. Witamina jest potrzebna każdemu z nas bez względu na wiek, jakim się legitymuje. Nie chodzi zatem tylko i wyłącznie o dzieci, które przecież potrzebują owej witaminy do prawidłowego wzrostu, ale chodzi o każdego człowieka. Witamina D to prawidłowy rozwój układu kostnego, prawidłowy rozwój uzębienia, ale także prawidłowe funkcjonowanie owych układów w wieku późniejszym.

Ważne funkcje witaminy

Działania tejże witaminy nie powinniśmy ograniczać wyłącznie do wymienionych wyżej funkcji, ponieważ tak naprawdę spełnia ona w ludzkim organizmie znacznie więcej ról, co jeszcze bardziej każe nam zadbać o prawidłową ilość dostarczanej do organizmu witaminy D. Nie wszystkie dostępne na rynku suplementy diety będą na nas oddziaływać w taki sposób, nie wszystkie one zapewnią nam właściwą ilość owej witaminy D, a zatem bardzo ważnym aspektem będzie sięgnięcie po te najlepsze, bezpieczne i sprawdzone produkty.