Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wrocław stolicą produkcji opakowań ekologicznych

Wrocław stolicą produkcji opakowań ekologicznych

Świadomość ekologiczna Polaków rośnie. Tyczy się to również świadomości nie tylko tego, co się kupuje, lecz również tego, w co „to coś” jest zapakowane. Rośnie więc ilość producentów ekologicznych opakowań do wszelkiego rodzaju towarów i produktów. Sygnowanie się jako firma ekologiczna jest nie tylko modne, lecz można nawet powiedzieć, że wymagane w dzisiejszych czasach.

Wrocław na szczycie rankingów

Stolica Dolnego Śląska wiedzie prym jeśli chodzi o ilość produkowanych opakowań ekologicznych. Mając na myśli opakowania ekologiczne mówimy o opakowaniach w pełni biodegradowalnych, czyli przede wszystkim opakowaniach kartonowych oraz z ekologicznego plastiku. Wrocławskie firmy działają prężnie z racji swojej lokalizacji. Są otwarte nie tylko na rynek lokalny, lecz również zagraniczny. Produkują opakowania ekologiczne na Zachód, przede wszystkim do Niemiec oraz Holandii, a także do naszych południowych sąsiadów, do Czech. Ciągły wzrost świadomości ekologicznej ludzi w całej Europie sprawia, że branża ma się dobrze, a perspektywy dla niej są świetlane.

Odpowiedzialność społeczna biznesu

Opakowania ekologiczne to dobry wybór przede wszystkim dla firm, które starają się o budowanie swojego pozytywnego wizerunku jako firmy działającej pro-ekologicznie. Największe wyzwania stoją przed przedsiębiorcami działającymi w segmencie produktów szybko-psujących się, szybko-rotujących, czyli FMCG. Bardzo duże ilości produktów, a co za tym idzie również opakowań, są istotną kwestią społeczną. Dbałość o środowisko naturalne powinna być jednym z ważniejszych priorytetów dla firm oferujących Polaków dobra użytku codziennego, przede wszystkim zaś produkty spożywcze. Po otwarciu i konsumpcji opakowanie nie powinno stać się szkodliwym odpadem, który zalega w środowisku przez wiele lat.

Opakowania jednorazowe

Popularny w ostatnich latach trend na „bycie zielonym” jest powszechnie akceptowany w społeczeństwie. Dostrzegają to elity rządzące, które starają się do niego dopasować. Cyklicznie wprowadza się obostrzenia odnośnie wprowadzania do obiegu tak zwanych opakowań jednorazowych. Są one bardzo tanie w produkcji z racji zastosowania w nich plastiku, który nie poddaje się recyclingowi. Dla dużych marketów siatki takie są praktycznie niezauważalnym kosztem. Były rozdawane za darmo, i duża ich ilość była od razu wyrzucana. Przekładało się to na produkowanie dużych ilości śmieci z plastiku, z którymi nie było potem co zrobić. Na szczęście pojawiają się obostrzenia prawne, które skłaniają markety do promowania opakowań wielorazowych.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *