Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wrocławska Urtica wspiera dzieci

zdrowie wrocław

Urtica to wrocławski projekt trwający już od 1997 roku. Jego zadaniem jest wspieranie dziecięcych oddziałów onkologicznych oraz hematologicznych, nie tylko na Śląsku, ale również na terenie całej Polski. W jaki sposób projekt działa i oferuje wsparcie tym najbardziej potrzebującym?

Projekt na bardzo szeroką skalę

Obecnie z pomocy projektu Urtia korzysta osiemnaście placówek szpitalnych. Głównymi ambasadorami projektu są:

W 2017 roku Fundacja Urtica Dzieciom zorganizowała jubileuszową galę. Uroczystość ma odbyć się 16 listopada 2017 roku, o godzinie 17,30. Miejscem spotkania ma być Wrocławskie Centrum Kongresowe. Będzie to znakomita możliwość do wspomnieć oraz podsumowanie dotychczasowej działalności Fundacji.

Czym jest Urtica Dzieciom?

Akcja Urtica Dzieciom polega na corocznych warsztatach plastycznych, które są organizowane w szpitalach. W tym czasie prowadzona jest aukcja charytatywna. W czasie trwania akcji licytowane są dla najmłodszych pacjentów onkologii oraz hematologii obrazy, wykonane przez najmłodszych. Dzięki zebranym pieniądzom można nie tylko kupić leki, nowoczesny sprzęt medyczny, ale również dofinansować dzieciom organizację wakacyjnych turnusów terapeutycznych dla i ich opiekunów. W roku ubiegłym, 2016 sprzedano 120 obrazów, zaś łącznie wylicytowana kwota sięgnęła 418 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *