Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Piękny, zdrowy, a na dodatek biały uśmiech? Czy to możliwe? W pierwszej kolejności zawsze dbamy o zdrowie naszych zębów. Myjemy je codziennie, nitkujemy przestrzenie międzyzębowe, kontrolujemy ich stan u stomatologa. Dopiero wówczas, gdy nasze zęby są zdrowe, wtedy myślimy o poprawie ich wyglądu, na przykład przez wybielanie zębów.

Przed zabiegiem

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów należy skontrolować ich stan u stomatologa. Przez wybielaniem wszystkie ubytki próchnicze muszą być wyleczone. Warto także zdecydować się na higienizację jamy ustnej, czyli zabiegi skalingu i piaskowania zębów, które pozwolą na oczyszczenie ich z kamienia nazębnego i innych osadów.

Zabieg wybielania zębów

Najczęściej wybieraną metodą wybielania zębów jest zabieg w gabinecie stomatologicznym. Stomatolog ocenia stan zębów i czas trwania zabiegu. Konsultuje także z pacjentem oczekiwany kolor zębów. Warto zauważyć, że nie zawsze da się uzyskać u pacjenta śnieżnobiały uśmiech, który prezentują gwiazdy ekranu. Kolor naszych zębów zależny jest bowiem od koloru naszego kośćca. Przed zabiegiem stomatolog zabezpiecza dziąsła, następnie smaruje zęby specjalną substancją i naświetla je lampą do uzyskania pożądanego efektu. Czas trwania zabiegu zależny jest od stopnia przebarwień na zębach. Najczęściej jednak wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym trwa około godziny.

Po zabiegu

Wybielanie zębów Wrocław jest jednym z tańszych sposobów na poprawę wyglądu zębów. Warto jednak pamiętać o tym, że efekty wybielania zębów nie będą trwałe, jeżeli nie będziemy stosować zaleceń pozabiegowych. Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu białej diety bezpośrednio o zabiegu. W czasie tygodnia po zabiegu należy unikać wszystkich barwiących pokarmów i napojów, takich jak jagody, buraki, czerwone wino czy kawa. Należy także unikać palenia papierosów. Efekty wybielania zębów będą dłużej się utrzymywać, jeżeli nie będziemy palić. Nikotyna zawarta w papierosach barwi zęby na brzydki, brązowawy kolor.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *