Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wybieramy fizjoterapeutę

Wybieramy fizjoterapeutę

Szukając fizjoterapeuty, pewnie zastanawiasz się jak trafić do prawdziwego specjalisty. Na rynku mamy obecnie naprawdę szeroki wybór, jeżeli chodzi o gabinety i kliniki rehabilitacyjne, niestety nie wszystkie mogą się pochwalić profesjonalną kadrą i odpowiednim podejściem do klienta. Poniżej znajdziesz jednak kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci dokonać trafnego wyboru i zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedniego fizjoterapeuty.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta? Jak niweluje ból?

Warto, jeszcze przed wyborem odpowiedniego fizjoterapeuty dowiedzieć się czym właściwie zajmuje się fizjoterapeuta i jaka jest jego rola. Najprościej mówiąc, fizjoterapia to forma rehabilitacji, która związana jest z dostarczaniem ciału odpowiednich bodźców. Fizjoterapeuta swoje działanie opiera na metodach niefarmakologicznych i nieoperacyjnych, a jego głównym celem jest poprawa kondycji psychicznej i fizycznej pacjenta, a także niwelowanie bólu i ograniczeń ruchowych. Już ten krótki opis jest nam w stanie pokazać jak istotną funkcję pełni osoba wykonująca zawód fitoterapeuty i jak ważny jest odpowiedni wybór specjalisty z tego zakresu.

Wybór fizjoterapeuty — czym się kierować i na co zwracać uwagę?

Najważniejszą sprawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę na samym początku, jest odpowiednie wykształcenie, które dzięki nowym regulacjom prawnym jesteśmy w stanie bardzo łatwo sprawdzić. Od dnia 01.06.2018 każdy fizjoterapeuta ma bowiem obowiązek przynależności do Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Wpis w takim rejestrze jest potwierdzeniem tego, że dany fizjoterapeuta posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Więcej informacji o terapii manualnej we Wrocławiu.

W tym zawodzie tytuł magistra to jednak nie wszystko, liczą się także szkolenia, szczególnie te długoterminowe. Fizjoterapia to bowiem taka dziedzina wiedzy, która ciągle się rozwija, dlatego właśnie skończenie studiów z zakresu fizjoterapii nie wystarczy — dobry specjalista wciąż podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach podyplomowych.

Tym, co odróżnia profesjonalistę od amatora, jest także sprzęt, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę, udając się pierwszy raz do gabinetu fizjoterapeuty. Oprócz stołu do rehabilitacji, specjalista powinien dysponować także materacem, piłkami, gumami elastycznymi oraz sprzętem wykorzystywanym podczas ćwiczeń równoważnych. Dodatkowym, jednak nie mniej ważnym elementem są urządzenia uzupełniające „klasyczną” fizjoterapię. Pole magnetyczne oraz laser mogą w niektórych przypadkach stanowić bardzo ważny element terapii, dlatego warto szukać specjalistów, który dysponują także bardziej zaawansowanymi urządzeniami.

Liczy się odpowiednie odejście do pacjenta

Wybierając fizjoterapeutę, zwróć także uwagę na jego podejście do pacjenta. Dobry fizjoterapeuta to taki, który dokładnie zapozna się z Twoimi problemami, podejdzie do nich ze zrozumieniem oraz wraz z Tobą wybierze odpowiednią ścieżkę leczenia. Prawdziwy specjalista z tej dziedziny wie, jak ważne jest dobre samopoczucie pacjenta i jego chęć do walki o zdrowie. Mając to na uwadze, szukaj fizjoterapeuty, który cierpliwie odpowiada na Twoje pytania, a także informuje Cię o przebiegu Waszej współpracy. Pamiętaj — kluczową rolę w powrocie do zdrowia odrywa zaufanie do osoby, która ma nam w tym pomóc!

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *