Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wbrew powszechnym opiniom wybór butów do biegania nie jest kwestią tylko i wyłącznie wygody i wyglądu. Niektórzy biegają w trampkach za kilkanaście złotych, inni wydają kilkaset na pozornie podobne . Jeżeli planujemy podejść rzetelnie do uprawiania dyscypliny sportowej, jaką jest , powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat wyboru odpowiednich butów.

Nie każde buty nadają się do biegania. Przekonuje się o tym na własnej skórze wielu początkujących amatorów. Odpowiednie buty to nie tylko komfort, lecz również kwestia zdrowia. Spore znaczenie ma tutaj podłoże, po którym będziemy się poruszać. Nieodpowiednie buty, zła podeszwa, mogą skutkować nie tylko bólem stóp, lecz również stawów, a nawet kręgosłupa. Na łużą metę jest to nie tylko nieprzyjemne, lecz również niekorzystne dla zdrowia. Także na pewno zrezygnujmy z obuwia, które na pewno do biegania się nie nadaje. A które się nadaje?

W Polsce mamy coraz więcej specjalistycznych sklepów sportowych. Nic prostszego, niż udać się do któregoś z nich i zapytać o poradę. W większości przypadków obsługa powinna nam fachowo doradzić. Jeśli chodzi o rozmiar, nie powinniśmy kupować obuwia „na styk”. Dobrze jest wybrać się na dopiero wieczorem, po całym dniu, kiedy to nasze są już zmęczone i nieco opuchnięte. Dzięki temu lepiej dopasujemy obuwie i nie będzie nas ono obcierać.