Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wycieczka do Chin – pamiętaj o internecie

Wycieczka do Chin – pamiętaj o internecie

Trudno wyobrazić sobie obecnie życie bez Internetu. Korzystamy z niego każdego dnia. Z pomocą sieci pracujemy, uczymy się, bawimy i szukamy porad. Jeżeli chcesz zawsze cieszyć się z dostępu do Internetu, powinieneś wyposażyć się w mobilny. Jest to szczególnie ważne, jeżeli udajesz się w podróż do Chin. Niezbędne stanie się tutaj zakupienie roamingu, ponieważ w Chinach nie połączysz się z żadnym wi-fi i nie będziesz miał dostępu do sieci. Dlaczego? cechują się innymi zasadami w sieci, co sprawia, że warto je poznać, zanim udasz się w podróż.

Wycieczka do Chin? Pomyśl o Internecie

są niezwykle pięknym egzotycznym miejscem, do którego chętnie wybieramy się w podróż. Jednakże, jeśli chcesz mieć na terenie Państwa Środka dostęp do Internetu musisz wybrać usługę roamingu. Jest to niezbędne, ponieważ w Chinach nie ma możliwości połączenia się z pomocą wifi a dodatkowo strony, do których jesteśmy przyzwyczajeni są objęte cenzurą i często blokowane. Czy jednak Chińczycy są skazani na kontrolę państwa ich poczynań w sieci? Większość chińczyków zwłaszcza młodych korzysta z prywatnych wirtualnych sieci VPN.

Warto wiedzieć, że w Chinach istnieje również inny rodzaj sieci, tak zwany Tor. Daje on możliwość nielimitowanego ściągania danych, jednakże korzystając z niego nie możemy mieć pewności, że działamy w pełni bezpiecznie. Jeśli chodzi o Internet Chiny stawiają przed przeciętnym turystą sporo wyzwań.

Omijanie blokad w Chinach

Kwestia omijania internetowych blokad w Chinach jest niezwykle istotnym zagadnieniem. Możliwości te wciąż się rozwijają w bardzo dynamiczny sposób. Co pewien czas pojawia się nowe oprogramowanie, dzięki którego w pełni można korzystać z sieci. Można z jego pomocą ominąć cenzurę i niezależnie poruszać się i pobierać dane. Potencjalny turysta nie ma jednak możliwości pobrania oprogramowania, chociażby ze względu na barierę językową. Tym samym zanim wyjedziemy w podróż do Chin, a chcemy korzystać w pełni z możliwości Internetu warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w mobilny z roamingiem.

Dzięki temu będziemy mieli dostęp do wszystkich stron, z których dotychczas korzystaliśmy w Polsce. Bez żadnych przeszkód będziemy mogli skorzystać z wyszukiwarki, czy też Facebooka. Z całą pewnością warto, ponieważ w Państwie Środka mamy wiele utrudnień, jeżeli chcemy w pełni cieszyć się z dostępu do Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *