Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wypożyczać sprzęt kite, czy kupić?

Wypożyczać sprzęt kite, czy kupić?

Jeżeli dopiero zaczynamy uprawiać kitesurfing i nie jesteśmy pewni, czy będzie to sport, który na stałe zagości w naszym życiu na pewno zastanawiamy się czy warto inwestować w nowy sprzęt do kitesurfingu.

Nie wiemy, czy na pewno kitesurfing podbije nasze serce i będziemy chcieli do niego wracać regularnie. Niektóre sporty wymagają niestety dużego zaplecza budżetowego jeżeli chodzi o wyposażenie. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup wszystkich potrzebnych akcesoriów. Ale nie chcemy też cały czas wypożyczać sprzętu, gdyż w niektórych sytuacjach wychodzi to o wiele drożej, niż przy zakupie własnego. Dlatego warto wybrać odpowiedni kitesurfing sklep, który zapewni nam bezkonkurencyjne ceny. W Internecie możemy spotkać wiele opinii na temat różnych sklepów internetowych lub też stacjonarnych. Jeżeli nie znamy osoby godnej zaufania, która ma na ten temat sporą wiedzę, warto też zarejestrować się na forach, gdzie na tematy odpisuje dużo profesjonalistów.

Zakup sprzętu

Zakup sprzętu musimy na prawdę bardzo dobrze przemyśleć. No chyba, że nie jest nam szkoda kilku tysięcy złotych na nowy latawiec czy deskę kite, który wykorzystamy tylko kilka razy. Jeżeli jednak jest dla was to pokaźna suma, należy przemyśleć za i przeciw. Dobrym rozwiązaniem jest też uczestnictwo w kursie kitesurfingu, gdyż często w takich szkółkach w koszcie lekcji wliczone jest też wypożyczenie sprzętu, gdzie za ich różne zużycia lub uszkodzenia podczas nauki po prostu nie płacimy. Jest to wygodna forma sprawdzenia, czy ta dyscyplina sportu na pewno nam pasuje i będziemy chcieli się w tym kierunku szkolić. Jeżeli zdecydujemy się już na zakup swojego własnego sprzętu musimy pamiętać, że najlepszy sprzęt nie jest nam potrzebny do nauki. Po pierwszym sezonie traci połowę swojej wartości, więc gdy szkolimy się najlepszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu ze średniej półki. Nie martwmy się, przy doborze pomoże nam sklep kitesurfingu i znajdujący się tam pracownik, który na pewno sporo wie o odpowiednim doborze.

Kite sklep pomoże nam na pewno dobrać odpowiedni sprzęt na nasz start. Pokaże nam kilka propozycji z różnej półki cenowej i oczywiście dobrze dobrany do naszych umiejętności.

Jaka deska?

Jeśli poszukujesz deski kite na start warto rozważyć produkty firmy SU-2 Kiteboarding. Są bardzo dobre jakościowo w dobrej cenie. Deski Su2 mają bardzo Łądne grafiki co z pewnością wyróżni każdego kitesurfera. Jeśli dysponujesz większą gotówką warto przemyśleć zakup deski Nobile Kiteboarding takich jak NHP, NHP Split czy Nobile T5.

Planując zakup latawca do kitesurfingu trzeba mieć na uwadze, że nowy sprzęt zaczyna się od kilku tysięcy złoty. Polecane latawce, które kupisz w dobrej cenie to m.in. latawce Wainman Hawaii. Ceny latawców rosną w zależności od rozmiaru latawca. Wainman Hawaii oferuje latawce w rozmiarach od 5m do 14,5m. Jeśli należysz do grupy klientów, którzy preferują inwestycję w sprzęt najwyższej klasy koniecznie rozważ zakup latawców North kiteboarding. Są to kajty z górnej półki. Niestety ceny zaczynają się od 5 tyś zł za mały latawiec i podobnie jak w innych markach im większy latawiec tym droższy.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław