Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego sposobem na oszczędność

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego sposobem na oszczędność

Rehabilitacja w ciężkiej chorobie to jeden z najważniejszych elementów. To on decyduje często o skuteczności leczenia, o uzyskiwanych efektach. Mówiąc o rehabilitacji, często mamy na myśli ćwiczenia w jakimś ośrodku lub domu we współpracy z rehabilitantem. Rehabilitacja to jednak coś więcej. Tutaj nie chodzi tylko o ćwiczenia, ale o sprzęt, którym dysponuje osoba chora. Ów sprzęt może stać się języczkiem u wagi w odniesieniu do sukcesu procesu rehabilitacji. Dlatego też nie można w tym względzie wybierać czegokolwiek, ale nastawić się na naprawdę wysoką jakość.

Cena nowego sprzętu rehabilitacyjnego

Dostępność różnego rodzaju sprzętu do rehabilitacji jest obecnie bardzo duża. Problemem jednakże może okazać się jego cena. Zakup sprzętu do rehabilitacji to czasem koszt kilkudziesięciu złotych, a czasem należy mówić o kwotach kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Taki koszt przewyższa możliwości finansowe większości chorych osób. Oczywiście istnieje częściowa lub całkowita refundacja takiego sprzętu, ale nie jest to obligatoryjne w każdym przypadku. Dlatego też istnieje inna opcja. Sprzęt niezbędny do rehabilitacji można bowiem wypożyczyć. Powstaje pytanie o to, w jakim miejscu i czy się to opłaca?

Wypożyczanie sprzętu medycznego – jak to działa?

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w naszym kraju mają się bardzo dobrze. Podstawowym tego powodem jest właśnie cena zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Wypożyczanie to znacznie niższy koszt, a tym samym jest to bardzo dobry sposób na to, aby móc oszczędzić. Każda wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, która funkcjonuje w naszych realiach, powinna być  i jest odpowiednio wyposażona. Możemy w niej znaleźć takie elementy jak:

 • kule
 • ortezy
 • łóżka rehabilitacyjne
 • krzesła toaletowe stacjonarne i przejezdne
 • balkoniki, chodziki
 • koncentratory tlenu
 • szyny cpm
 • inne elementy stanowiące sprzęt rehabilitacyjny

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego to nie tylko możliwość pozyskania na określony okres danego sprzętu. To równocześnie też możliwość uzyskania porady w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu. Ma to bezpośrednie przełożenie na pewność odnoszącą się do tego, że pacjent otrzymuje profesjonalny sprzęt. Dzięki temu można mówić o skutecznej rehabilitacji. Ceny w wypożyczalniach mogą być i są bardzo mocno zróżnicowane. Dlatego też przed wypożyczeniem danego elementu należy zorientować się w propozycji różnych punktów, różnych wypożyczalni.

Każdy chce oszczędzić. Nikt na pewno nie chce przepłacać. Mówiąc o sprzęcie rehabilitacyjnym, nie można stawiać tylko na najniższą cenę. Liczy się bowiem jakość i to ona jest na pierwszym miejscu. W obliczu dosyć sporej konkurencji na rynku wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, można w tym trybie zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo. W pewnych sytuacjach opłacalnym rozwiązaniem jest zakup sprzętu do rehabilitacji, który jest refundowany w pewnej części. Jednakże nie w każdej sytuacji jest to możliwe i nie w każdej sytuacji jest to faktycznie opłacalne. W to miejsce wpisuje się właśnie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *