Postaw na zdrowie we Wrocławiu

YAZIO czyli aplikacja, która pomoże Ci schudnąć

YAZIO czyli aplikacja, która pomoże Ci schudnąć

Stosowałeś już przeróżne diety, ale Twój zapał do zmiany trybu życia kończył się po obiedzie? Wieczorami zajadasz słodkości lub chipsy, a w ciągu dnia kompletnie nie masz pomysłu na jedzenie i kończysz na fast foodach? Odkryj rozwiązanie, które pomoże Ci kontrolować Twoją wagę i zrzucić zbędne kilogramy – YAZIO.

Proste kroki do zdrowszego życia z YAZIO

Aplikacja YAZIO przeznaczona jest na smartfony z systemem Android – z łatwością ściągniesz ją ze sklepu. Instalacja trwa zaledwie kilka chwil. Do wyboru masz wariant darmowy, a także możliwość wykupienia abonamentów. YAZIO zajmuje tylko 7,3 MB, co przy jej możliwościach zdecydowanie jest niewielką ilością. Z racji tego, ze to kolejna aplikacja, warto pomyśleć o bezpieczeństwie Twojego telefonu. Jeśli nie masz antywirusa, możesz sprawić sobie np. Nortona 360.

Instalacja każdej dodatkowej aplikacji na telefonie zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Co prawda wirusy na Androida są rzadko spotykane – jednak istnieją. Aplikacje otrzymują dostępy do różnych obszarów Twojego smartfona. Na przykład aplikacja YAZIO uzyskuje dostęp do Twojego aparatu – między innymi dlatego, że skanuje kody kreskowe. Dlaczego? O tym za chwilę.

Jak działa YAZIO?

YAZIO to zaawansowany i bardzo rozbudowany licznik kalorii, z możliwością połączenia z aplikacjami fitness obsługującymi sportowe zegarki. Dzięki temu możesz śledzić spalone kalorie. W bezpłatnej wersji masz możliwość prowadzenia dziennika kalorycznego, który pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy lub zbudować mięśnie.

Prawidłowa dieta to 80% sukcesu. Aplikacja zawiera bazę ponad dwóch milionów produktów żywnościowych, wraz z ich kalorycznością i składnikami odżywczymi. W zależności od celu aplikacja dopasowuje kaloryczność posiłków do Twojej wagi. Śledzenie odżywiania dzieli się na 4 posiłki: śniadanie, obiad, przekąskę i kolację. Każdy z nich podzielony jest na ilość kalorii, węglowodanów, białek i tłuszczy jakie powinieneś przyswoić. W darmowej wersji masz też możliwość dodawania nowych produktów i tworzenia własnych posiłków. Skaner kodów kreskowych pomoże Ci łatwiej odnaleźć produkty w bazie.

Wersja YAZIO PRO zdecydowanie pomoże Ci jeszcze szybciej osiągnąć założone cele. Wykupienie abonamentu otwiera przed Tobą dostęp do przepisów oraz wyzwań w formie planów na określoną ilość dni. Przy każdym produkcje pojawią się analizy żywności – będziesz wiedzieć, czy dany produkt jest zdrowy, czy może wysoko przetworzony.

Możesz również prowadzić statystyki ciała np. wagę, tkankę tłuszczową, ciśnienie krwi oraz składników odżywczych konkretnych produktów. Wykresy umożliwią Ci motywacyjne śledzenie Twoich postępów – aplikacja zapamiętuje dane na 2,5 roku. Możesz wpisać obwód bioder, talii, piersi. I ważna wiadomość – wersja PRO nie posiada żadnych reklam.

Czy warto zainwestować w YAZIO?

Jeśli masz problemy z pilnowaniem posiłków to YAZIO skutecznie zrobi to za Ciebie. Smartfon zwykle masz przy sobie – co pozwala na łatwą kontrolę. Aplikacja przypomni Ci o posiłkach, a także o piciu wody – informacje te wyświetlają się w powiadomieniach. Dopasowywanie produktów to przy okazji bardzo fajna zabawa, pobudzająca żywnościową kreatywność.

Polska wersja YAZIO posiada także grupę motywacyjną na Facebooku, co pozwoli Ci dzielić się swoimi osiągnięciami z innymi. Służy także wymianie przepisów i pomysłami na kolejne posiłki. YAZIO jest też dużo tańsza niż inne aplikacje tego typu – działa trochę jak prywatny dietetyk tyle, że z większą swobodą planowania posiłków.

Skuteczność tej aplikacji potwierdza ponad 6 milionów osób – co mówi samo za siebie. Bezpłatna wersja doskonale nadaje się do wypróbowania możliwości aplikacji – jeśli zobaczysz, że działa i że podoba Ci się taka forma pilnowania diety, zawsze możesz przejść na wersję PRO.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem Omegasoft.pl.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *