Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zamiana auta na rower – dla zdrowia!

Zamiana auta na rower – dla zdrowia!

Wiele mówi się obecnie o ekologii, bardzo wiele mówi się na temat zdrowych nawyków, na temat odpowiedniej dbałości o nasze zdrowie, a pod tym pojęciem oczywiście możemy znaleźć wiele różnych zagadnień. Na pewno jednym z nich jest zrezygnowanie w miarę możliwości z poruszania się samochodem na rzecz roweru. W tym względzie na pewno można mówić o bardzo wielu różnych korzyściach. O jakich?

Korzyści z jazdy rowerem

Na pewno można mówić o korzyściach finansowych, ponieważ rower nas wiele nie kosztuje, a jeśli chodzi o eksploatację samochodu, to ona bez wątpienia bardzo wiele kosztuje. Drugim aspektem, o którym w tym miejscu musimy powiedzieć, jest kwestia stania w korkach miejskich, jest kwestia straconych nerwów, jest kwestia coraz bardziej groźnego zjawiska, jakim jest smog w naszych miastach. Przesiadanie się z samochodu na rower ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Mianowicie będzie nam w tym miejscu chodziło o to, że jazda na rowerze to również bardzo duży ukłon w kierunku dbałości o nasze zdrowie. O tym aspekcie bez wątpienia nikt z nas nie powinien zapominać.

Zdajemy sobie sprawę, że długa jazda samochodem w pozycji siedzącej to duże obciążenie dla naszych oczu, dla naszej koncentracji, ale jednocześnie też jest to bardzo duże obciążenie dla naszego kręgosłupa, na co wielu z nas nie zwraca uwagi, ale z czasem jak najbardziej możemy właśnie mówić o bolących plecach. Oczywiście można tutaj zastosować poduszkę ortopedyczną, aczkolwiek niewielu stawia na to rozwiązanie w samochodzie, którym się porusza. Im bardziej wyeksploatowany samochód, tym gorzej dla naszego kręgosłupa, a zwłaszcza poleasingowe samochody, starszego typu, mogą negatywnie wpływać na zdrowie kierowcy (więcej informacji o leasingu znajdziecie w serwisie https://poleasingowy.net/).

Chodzi głównie o to, że takie pojazdy są eksploatowane przez wiele osób, a tym samym będziemy mówili o niskim stopniu wygody albo też będziemy mówili o braku owej wygody.

Rowerem zdrowej

Na pewno więc przesiadanie się na rower to bardzo dobry pomysł, który na szczęście jest obecnie doceniany przez coraz szerszą grupę ludzi. Jest doceniany przez tych starszych i tych młodszych. Warto postawić nie tylko na jakikolwiek rower, ale warto postawić na taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Taki, który będzie dla nas wygodny, na który z wielką chęcią będziemy wsiadali, a bez wątpienia wybór na współczesnym rynku w tym względzie jest bardzo duży, co oczywiście bardzo nam sprzyja. Zakup roweru i jazda na nim wszędzie tam, gdzie to możliwe, to rozwiązanie doskonałe dla naszego zdrowia.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

  1 Comment

  1. Katrina pisze:

   Kochani, ja właśnie zakupiłam swoim maluchom rowerki w Bikeovo we Wrocławiu ul.Kukuczki i właśnie zaczynami rowerowe podróże, świetna zabawa i ZDROWO. Załapałam się jeszcze na rabaty od bajkovo, chyba są jeszcze dostępne, warto zobaczyć. Fajny mają ten sprzęt 😀

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *