Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zaopatrzenie polskich placówek medycznych

zaopatrzenie polskich placówek medycznych

Nasze krajowe kliniki niestety w większości nie są dobrze wyposażonymi placówkami. Zazwyczaj brakuje w nich podstawowych artykułów medycznych wykorzystywanych w dniu codziennym przez pielęgniarki czy lekarzy. Braki widoczne są zwykle, kiedy chodzi o sprzęt jednorazowy. Wprawdzie strzykawki jednorazowe i igły jednorazowe to już norma i na braki tego asortymentu kliniki nie narzekają, ale już zaopatrzenie szpitali w np. pałeczki do wymazów, wygląda o wiele gorzej.

Faktycznie w klinikach źle się dzieje? Bez wątpienia nie powinniśmy tak uogólniać. Wszakże są w u nas kliniki, które są naprawdę bardzo dobrze wyposażone w różnego rodzaju, profesjonalny . Nie brakuje tam nic, no może poza wykwalifikowanym personelem, z którym są coraz większe problemy, ale to wątek całkiem inny.

A jak jest z zaopatrzeniem w inny sprzęt medyczny? Cóż, niestety sprawa wygląda podobnie jak w przypadku sprzętu jednorazowego. Masę naszych szpitali niestety nie stać na zakup bardzo często nietanich urządzeń.

Ratunkiem na kłopoty może być współ z dobrze zaopatrzoną hurtownią medyczną. Dobrze zaopatrzoną, to znaczy taką, której znaleźć można praktycznie wszystko, od sprzętu medycznego, poprzez sprzęt jednorazowy, po papier EKG i . Pozyskiwanie różnorodnych materiałów eksploatacyjnych od jednego dostawcy jest w stanie znacząco obniżyć koszty kliniki, nie mówiąc już o kwestii zmniejszenia papierologii.

Należy wspomnieć, że funkcjonują różnego rodzaju instytucje, które z zapałem pomagają w wyposażaniu szpitali, dzięki czemu jakość usług z roku na rok rośnie, a dołączając do tego trudy polskiego rządu, który być może w końcu lepiej zreformuje naszą służbę zdrowia, może okazać się, że wkrótce sytuacja szpitali znacznie się poprawi. Myślmy optymistycznie!

Polecamy również artykuł Czym jest białko serwatkowe? opublikowany na zaprzyjaźnionym portalu. Zapraszamy.