Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zaopatrzenie polskich placówek medycznych

zaopatrzenie polskich placówek medycznych

Nasze krajowe kliniki niestety w większości nie są dobrze wyposażonymi placówkami. Zazwyczaj brakuje w nich podstawowych artykułów medycznych wykorzystywanych w dniu codziennym przez pielęgniarki czy lekarzy. Braki widoczne są zwykle, kiedy chodzi o sprzęt jednorazowy. Wprawdzie strzykawki jednorazowe i igły jednorazowe to już norma i na braki tego asortymentu kliniki nie narzekają, ale już zaopatrzenie szpitali w np. pałeczki do wymazów, wygląda o wiele gorzej.

Faktycznie w klinikach źle się dzieje? Bez wątpienia nie powinniśmy tak uogólniać. Wszakże są w u nas kliniki, które są naprawdę bardzo dobrze wyposażone w różnego rodzaju, profesjonalny sprzęt medyczny. Nie brakuje tam nic, no może poza wykwalifikowanym personelem, z którym są coraz większe problemy, ale to wątek całkiem inny.

A jak jest z zaopatrzeniem w inny sprzęt medyczny? Cóż, niestety sprawa wygląda podobnie jak w przypadku sprzętu jednorazowego. Masę naszych szpitali niestety nie stać na zakup bardzo często nietanich urządzeń.

Ratunkiem na kłopoty może być współpraca z dobrze zaopatrzoną hurtownią medyczną. Dobrze zaopatrzoną, to znaczy taką, której znaleźć można praktycznie wszystko, od sprzętu medycznego, poprzez sprzęt jednorazowy, po papier EKG i suplementy diety. Pozyskiwanie różnorodnych materiałów eksploatacyjnych od jednego dostawcy jest w stanie znacząco obniżyć koszty kliniki, nie mówiąc już o kwestii zmniejszenia papierologii.

Należy wspomnieć, że funkcjonują różnego rodzaju instytucje, które z zapałem pomagają w wyposażaniu szpitali, dzięki czemu jakość usług z roku na rok rośnie, a dołączając do tego trudy polskiego rządu, który być może w końcu lepiej zreformuje naszą służbę zdrowia, może okazać się, że wkrótce sytuacja szpitali znacznie się poprawi. Myślmy optymistycznie!

Polecamy również artykuł Czym jest białko serwatkowe? opublikowany na zaprzyjaźnionym portalu. Zapraszamy.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław