Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Ponad połowa kobiet bęących w ciąży narażona jest na rozstępy. Czerwone szpecące kreski z czasem blakną, ale niestety nie można się ich pozbyć. Z tego właśnie względu warto odpowiednio zadbać o siebie w czasie ciąży, aby mieć pewność, że rozstępy nie będą naszym problemem. Jak to zrobić? Oto sprawdzone sposoby:

Skuteczne

W sprzedaży jest wiele kosmetyków przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Ich zadaniem jest pielęgnacja skóry narażonej na nadmierne rozciąganie. Jednak, aby kuracja była skuteczna, koniecznie trzeba ją zacząć jak najwcześniej. Według ekspertów najlepszy efekt można osiągnąć stosując specjalistyczne kosmetyki już na dwa, trzy miesiące przed zajściem w ciążę. W praktyce zwykle wystarczy rozpocząć pielęgnację od momentu, gdy dowiemy się o ciąży. W tym celu warto zaopatrzyć się w kosmetyki stymulujące produkcję kolagenu – na przykład naturalny kolagen natywny Colway który wpływa na elastyczność skóry i uodparnia ją na rozciąganie.

Masaże i peelingi

Skuteczność kosmetyków poprawi odpowiednie aplikowanie ich na skórę. Trzeba stosować je przynajmniej dwa razy dziennie, wykonując dłońmi okrężne ruchy. Tak wcierany krem lub inny kosmetyk wchłania się znacznie lepiej, ponieważ skóra jest rozgrzana. Ponadto warto pod prysznicem używać rękawicy do masażu lub szorstkiej strony gąbki, która sprawi, że skóra będzie znacznie bardziej gładka i łatwiej wchłonie kosmetyki.

Odpowiednie menu i fizyczna

W zapobieganiu rozstępom ważną rolę odgrywa także i aktywność fizyczna. W menu nie może zabraknąć warzyw i owoców, a także wartościowych ryb i przetworów mlecznych. Dla własnego i dziecka dobra najlepiej zrezygnować ze słonych przekąsek i słodyczy, a także dań typu fast food. Równie istotna jest aktywność fizyczna, która pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

Zabiegi uelastyczniające

W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z wielu różnorodnych zabiegów, które są bezpieczne dla przyszłej mamy i jednocześnie wyjątkowo skuteczne. Niestety ich ceny są dość wysokiej, a efekty dają tylko wtedy, gdy stosowane są przez cały ciąży.