Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zdrowe zamienniki w odżywianiu

Zdrowe zamienniki w odżywianiu

Nie wszystko, co znajdzie się na naszym talerzu, będzie miało korzystny wpływ na nasze zdrowie. Niewątpliwie bowiem wiele produktów może okazać się bardzo niekorzystnym. Co do niektórych należy mówić o ogólnym negatywnym wpływie na człowieka, a co do niektórych, należy mówić o indywidualnej alergii na pewne składniki. Zacznijmy od mleka. To, co mamy przeważnie obecne w sklepach, co kupujemy i co spożywamy, to pochodzące od krowy. Większość osób nie ma większego problemu ze spożywaniem tego rodzaju mleka. Z drugiej jednak strony mamy również coraz częściej do czynienia ze zjawiskiem występowania reakcji alergicznych po spożyciu mleka. Nie jest to jednak nic dziwnego z uwagi na fakt, iż mleko krowie jest jednym z silniejszych alergenów.

Jak pokonać alergeny?

Tak naprawdę jednak nie chodzi o samo mleko, co raczej o zawartą w nim kazeinę. W jaki sposób jednakże można zastąpić zwykłe mleko? To nie jest nic trudnego, ponieważ z powodzeniem można tutaj sięgnąć po pochodzące z owoców. Najprościej jest sięgnąć chociażby po mleko kokosowe, aczkolwiek nie jest to jedyna opcja. Kolejna kwestia to słodycze. W tym względzie trudno jest mówić o wymiernych korzyściach dla zdrowia poza smakiem. przyczyniają się do rozwoju autoagresywnych nowotworów, zawarte w nich kwasy tłuszczowe trans oraz syropy powodują zwiększenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu II.

W jaki sposób można zastąpić słodycze?

Tutaj również nie wymyślimy nic oryginalnego, ponieważ najlepszym sposobem jest sięgnięcie po owoce, a te zasadniczo są powszechnie dostępne w sklepach. Jeśli natomiast już sięgamy po jakieś słodycze, to niech będą one związane z pewnymi korzyściami. Jeśli sięgamy po czekoladę, to w tym względzie dobrze jest postawić na czekoladę gorzką, która jest znacznie lepszym wyborem od czekolady mlecznej. Idźmy dalej. Margaryna to produkt, który powoduje, że nasze bardzo mocno podupada, to jeden z najgorszych pomysłów, jaki ujrzał światło dzienne. Margarynę również można z powodzeniem zastąpić stosując chociażby awokado. Nie można przejść obojętnie wobec zagadnienia pieczywa. W dobie współczesnej w sklepach mamy dostęp do bardzo wielkiego asortymentu pieczywa przemysłowego.

Smak? Niewątpliwie może zachwycić, ale jeśli chodzi o kwestię wpływu owego pieczywa na ludzkie zdrowie, to daleko jest tutaj do optymizmu. W tym względzie dobrze jest kupować pieczywo wieloziarniste, które dodatkowo znajduje się w sprzedaży małych piekarni. Niewątpliwie wiele elementów współczesnej żywności kusi smakiem, kolorem, ceną. W większości przypadków jednakże mamy do czynienia z produktami niekorzystnie wpływającymi na ludzkie zdrowie. należy kupować i należy spożywać w sposób świadomy, a wówczas nie będziemy mieli żadnych wątpliwości odnoszących się do naszej dbałości o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *