Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zdrowie psychiczne na piątkę!

zdrowie psychiczne

Mówiąc o zdrowiu, zazwyczaj wskazujemy na jego aspekt fizyczny. Jednakże istnieje także takie coś jak zdrowie psychiczne. Kojarzone raczej z osobami po jakichś traumatycznych przeżyciach, z osobami słabymi, ale tak naprawdę dotyczące każdego bez wyjątku. Zdrowie psychiczne współczesnego człowieka znajduje się na przysłowiowym zakręcie. Możemy mówić o coraz większym wyobcowaniu jednostki, o coraz słabszej odporności psychicznej współczesnego człowieka. Widać to między innymi po ilości osób odwiedzających gabinety psychologiczne, aczkolwiek nie do końca obrazuje to skalę zjawiska.

Zdrowi ludzie z problemami emocjonalnymi

 Problemy psychiczne dotyczą pozornie zdrowych ludzi. Nadmiar obowiązków, z jakim możemy obecnie się zetknąć jest jednym z czynników wpływających na kondycję psychiczną człowieka. Ciągły pośpiech i stres to kolejne elementy, przez które można mówić o różnych chorobach psychicznych. Nie ulega wątpliwości, że problem jest bardzo poważny i wymaga pewnych systemowych rozwiązań. Postęp technologiczny jest jednym z odpowiedzialnych za ten stan rzeczy czynników. Człowiek teoretycznie może więcej, ale jednocześnie też nakłada się na niego znacznie więcej obciążeń, obowiązków i tym samym właśnie staje się on coraz bardziej wyobcowany. To wszystko niestety prowadzi do zatracenia poczucia własnej wartości i do pojawienia się różnego rodzaju problemów natury psychicznej.

Walka z tym zjawiskiem na pewno nie jest niczym łatwym i wymaga pewnych radykalnych posunięć. Jednakże w trosce o własne zdrowie, owe radykalne posunięcia często są właśnie konieczne.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *