Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zioła nie zawsze są zdrowe

zioła

Mogłoby się wydawać i takie też funkcjonuje przeświadczenie, że zioła to produkt bardzo bezpieczny dla zdrowia. Z jednej strony należy podkreślić to, że rzeczywiście różne napary z ziół, tabletki ziołowe mogą faktycznie przyczynić się do poprawy naszego zdrowia, ale z drugiej strony nie oznacza to wcale, że można je stosować w dowolny sposób i w dowolnych ilościach. Takie podejście jest bardzo często przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

Czy zioła mogą być niebezpieczne?

Zioła zamiast działać pozytywnie na organizm człowieka, stają się dla niego bardzo niebezpieczne. Jednakże tak naprawdę nie wynika to z faktu, że są one same w sobie niebezpieczne, ale z niewłaściwego ich stosowania. Z uwagi na to, że wiele produktów ziołowych możemy kupić bez recepty, to tym samym uważa się, że można je spożywać w dowolnych ilościach. Jest to bardzo często pojawiające się zjawisko i błędne podejście. Tak naprawdę zioła można przedawkować. Zwłaszcza w sytuacji, gdy jednocześnie też bierzemy jakiekolwiek leki syntetyczne. Stosowanie jednego i drugiego może okazać się nawet zabójcze. Poza tym w niektórych chorobach niektóre zioła są po prostu niewskazane. Tym samym zażywanie jakichkolwiek ziół w sytuacji, gdy leczymy się w jakiejś specjalistycznej poradni, powinno być konsultowane z lekarzem. Dobrym przykładem niewłaściwego działania ziół może być chociażby popularny w naszym kraju napar z dziurawca. W tym ziele mamy obecną heparynę.

Negatywne efekty ziół

Tymczasem jej zwiększona ilość może powodować zwiększoną wrażliwość skóry na działanie promieni słonecznych. Efektem tego może bardzo szybko dojść do wystąpienia poparzeń słonecznych. To tylko pojedynczy przykład, a takich de facto możemy w tym miejscu wymienić znacznie więcej. Zioła mają dla ludzkiego zdrowia i dla ludzkiego organizmu wiele pozytywnego do zaproponowania. Warunkiem koniecznym jednakże jest stosowanie owych ziół zgodnie z zaleceniami, jest wiedza na ich temat. Nie są to produkty, które mogą być spożywane w dowolnych ilościach oraz w dowolnej kombinacji z innymi produktami, z innymi lekami. To najczęściej popełniany przez ludzi błąd.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *