Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Znaczenie snu w naszym życiu

sen

to element niezwykle istotny dla ludzkiego zdrowia. Dzięki temu aspektowi możemy mówić nie tylko o wypoczynku, o dobrej energii na cały dzień. Sen ma wpływ na koncentrację, na . Ponadto warunkuje on skóry, kondycję włosów oraz różnych funkcji ludzkiego organizmu. Sen to element, który może być powodem uniknięcia różnego rodzaju groźnych chorób. Brak snu, brak odpowiedniej ilości snu jest powodem rozwoju różnych chorób.

Dlaczego nie śpimy?

Można mówić nawet o przyczynianiu się do zawałów serca, do rozwoju nowotworów. Brak snu we właściwej dawce skraca życie i to dosłownie. Nie można zatem tego czynnika zaniedbać w naszej codzienności. Oczywiście nie trzeba wspominać, że mamy do czynienia z pogorszeniem się nastroju, z gorszym samopoczuciem. Z jednej strony możemy mówić o tym, że wiele osób jest przemęczonych i świadomie bagatelizuje kwestię związaną z właściwą dawką snu każdej nocy. Mamy jednak również do czynienia z pewną grupą osób, które po prostu ą problem z zasypianiem. To głównie osoby nieco starsze, aczkolwiek nie jest to żadna żelazna reguła.

snu

Za sen odpowiadają w dużej mierze nasze hormony i należy przede wszystkim należy wskazać na melatoninę. Jej poziom może się zmieniać, a jej największy wyrzut w organizmie powinien nastąpić pomiędzy północą oraz godziną trzecią w nocy. Zaburzenia snu są często związane właśnie ze zbyt niskim poziomem melatoniny. Wszelkiego rodzaju nerwice to również jest element, który ma bardzo duże znaczenie dla snu. Nie jest więc łatwo o dobrą zadbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *