Postaw na zdrowie we Wrocławiu

23 luty – Wrocławski Dzień Walki z Depresją

23 luty 2018 to specjalny dzień dla Wrocławian, albowiem w tym mieście odbywa się coroczny  Międzynarodowy i Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Jego celem jest zwiększenie świadomości, czym jest depresja, określenie jej objawów i podjęcia kroków, ku skutecznemu leczeniu. Z okazji kolejnego dnia obchodzenia Dnia walki z Depresją Dolnośląskie Centrum Psychiatrii i Psychoterapii SUPER-ego organizuje wiele konsultacji, dzięki czemu możesz zbadać swoje a także postarać się sobie pomóc.

Problem depresji

Problem depresji dotyka ogromnej ilości osób i doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę Wrocławscy Lekarze. Jeżeli cokolwiek niepokoi nas czy to w naszym własnym zachowaniu, czy też w zachowaniu naszych najbliższych osób, czas podjąć decyzję aby skutecznie rozwiązać problem. 23 lutego każdy z nas może udać się na darmowe spotkanie, zarówno osoby dorosłe, młodzież jak i dzieci.

Czym jest depresja?

Depresję możemy określić jako zaburzenie nastroju, emocji, które trwa przez bardzo długi czas. Najczęściej objawia się ona przygnębieniem, smutkiem, stratą zainteresowań, niechęcią do pracy, a nawet myślami samobójczymi. Obecnie na świecie około 120 mln ludzi boryka się z problemem depresji. Najczęściej dopada ona osoby młode. W tym przypadku bardziej podatne na depresję są również kobiety, aniżeli mężczyźni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *