Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Sprzedaż kopalni Knurów-Szczygłowice

Od ubiegłego roku nadal trwają pertraktacje w kwestii sprzedaży kopalni Knurów-Szczygłowice. chciałaby sprzedać tę kopalnię, ponieważ potrzebuje środków na inwestycje w pozostałych własnych placówkach. Z drugiej strony Jastrzębska Spółka Węglowa ma w tej chwili odpowiedni budżet do tego, żeby dokonywać nowych inwestycji. Skorzystają na tym obie strony?

Rozmowy trwają

Rozmowy trwają, ponieważ każda firma chce uzyskać możliwie najbardziej korzystną dla siebie wycenę. Transakcja miałaby zostać sfinalizowana do końca czerwca 2014 roku. Nic jednak nie zostało jeszcze przesądzone, i możliwe, że kopalnia Knurów-Szczygłowice ostatecznie nie zmieni zarządcy. Jeśli jesteś akcjonariuszem spółki, może oznaczać to dla Ciebie, że akcje pójdą nieznacznie w dół – będzie to wszak spory koszt dla KW.

Węglem stoi

Polska gospodarka energetyczna opiera się na węglu. Nie jest to bardzo korzystne ekologicznie, za to jesteśmy bardziej niezależni od importu paliw. Jesteś fanem paliw odnawialnych? Nie chcesz, aby państwo sztucznie utrzymywało kopalnie węgla przy życiu, nawet poniżej granicy opłacalności? Zostaw na ten temat komentarz. Z chęcią wejdziemy w dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *