Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zatrucie pokarmowe w obcym kraju – jak sobie radzić?

zemsta faraona, zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe, które zdarzyć się może zwłaszcza w kraju arabskim, zwane jest niekiedy jako Zemsta Faraona. Przypadłość ta spotyka przede wszystkim turystów w Egipcie, czy też w Turcji. Jeżeli nie chcesz spędzić całego urlopu w hotelowej łazience, warto zastosować się do kilku ważnych rad.

Zemsta faraona to nie zwykłe zatrucie pokarmowe

Zemsta Faraona, nie jest zwykłym zatruciem pokarmowym, które przydarzyć może nam się również w Europie. Nie jest to bowiem zwykłe zatrucie pokarmowe, lecz przyczyną jest inna flora bakteryjna układu pokarmowego Europejczyków. Bakterie mogą spowodować niedyspozycję aż do pięciu dni.

Główne objawy to:

Warto pamiętać, że powyższe objawy, zwłaszcza w gorącym klimacie mogą doprowadzić do odwodnienia i wyczerpania organizmu, dlatego też natychmiast należy podjąć leczenie.

Jak leczyć zemstę faraonów?

Przede wszystkim lecząc się musimy zacząć od wizyty u miejscowego lekarza. Na ogół przepisuje on przeciwbiegunkowe. sprawia, że zwiększa się wchłanianie wody w organizmie, dlatego nadmiernie nie wydostają się elektrolity. Oczywiście nie ma innej możliwości, jak tylko przeczekać atak choroby. Po jej zakończeniu należy pamiętać, aby uzupełnić utracone płyny, dlatego trzeba dużo pić. Nie wolno pić również alkoholu, a także należy unikać miejscowych, surowych posiłków. Nie sięgajmy również po ostre przyprawy, gdyż negatywnie oddziałują one na nasze jelita.