Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Zatrucie pokarmowe w obcym kraju – jak sobie radzić?

zemsta faraona, zatrucie pokarmowe

, które zdarzyć się może zwłaszcza w kraju arabskim, zwane jest niekiedy jako Zemsta Faraona. Przypadłość ta spotyka przede wszystkim turystów w Egipcie, czy też w Turcji. Jeżeli nie chcesz spędzić całego urlopu w hotelowej łazience, warto zastosować się do kilku ważnych rad.

Zemsta faraona to nie zwykłe zatrucie pokarmowe

Zemsta Faraona, nie jest zwykłym zatruciem pokarmowym, które przydarzyć może nam się również w Europie. Nie jest to bowiem zwykłe zatrucie pokarmowe, lecz przyczyną jest inna flora bakteryjna układu pokarmowego Europejczyków. mogą spowodować niedyspozycję aż do pięciu dni.

Główne objawy to:

  • Biegunka
  • ostre bóle brzucha
  • wymioty i nudności
  • zawroty głowy

Warto pamiętać, że powyższe objawy, zwłaszcza w gorącym klimacie mogą doprowadzić do odwodnienia i wyczerpania organizmu, dlatego też natychmiast należy podjąć .

Jak leczyć zemstę faraonów?

Przede wszystkim lecząc się musimy zacząć od wizyty u miejscowego lekarza. Na ogół przepisuje on przeciwbiegunkowe. Leczenie sprawia, że zwiększa się wchłanianie wody w organizmie, dlatego nadmiernie nie wydostają się elektrolity. Oczywiście nie ma innej możliwości, jak tylko przeczekać atak . Po jej zakończeniu należy pamiętać, aby uzupełnić utracone płyny, dlatego trzeba dużo pić. Nie wolno pić również alkoholu, a także należy unikać miejscowych, surowych posiłków. Nie sięgajmy również po ostre przyprawy, gdyż negatywnie oddziałują one na nasze jelita.