Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wrocławskie szpitale i ich kłopoty

szpital wrocław

Czy Wrocławskie ą problemy finansowe? Okazuje się, że do połowy września muszą one zaakceptować lub zgłosić zastrzeżenia do otrzymanych ryczałtów. Dyrektorzy liczą pieniądze i czekają na dalszy rozwój wydarzeń. Nowe kwoty ryczałtów, które to mają obowiązywać od 1 października 2017 roku, to pieniądze, za które placówki leczą pacjentów.

Szpitale sprawdzają budżet

Ryczałt, który musi przyjąć wrocławski szpital to budżet. Poza tym z otrzymanej kwoty należy wyodrębnić środki przeznaczone na pacjentów. ma więc trudne zadanie aby ustalić odrębny sposób finansowania. Należy określić między innymi, które środki zostaną przeznaczone na leczenie onkologiczne, kardiologiczne czy też pediatrię. Wrocławskie szpitale muszą więc do 15 września określić ryczałt jakiego potrzebują a następnie porównać go z kwotą, jaką przeznaczył Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dyrektorzy szpitali w mieście Wrocław nie chcą komentować ryczałtu. Wszystko dlatego, że był on wyliczany na podstawie danych finansowych z 2015 roku. Pieniędzy od października, które mają być przeznaczone na leczenie pacjentów, będzie o wiele mniej.

Placówki pozasieciowe i ich przedłużone umowy

Poza siecią na Dolnym Śląsku znalazło się 36 szpitali. W sieci pozostało 45 placówek. Co stanie się ze szpitalami, które obecnie funkcjonują poza siecią? Do końca roku NFR chce aneksować owe umowy. Musi być bowiem czas aby rozpisać konkursy, po to aby jednostki pozasieciowe mogły leczyć pacjentów i miały na to środki finansowe.

A co z opieką nocną i świąteczną?

Kluczowym zagadnieniem jest opieka nocna i w okresie świąt. W kilku szpitalach powstanie oddział nocny i świąteczny, jednakże nie we wszystkich placówkach Wrocławskich można na to liczyć. W efekcie liczba tych miejsc się nie zmieni. W reszcie szpitali obowiązywać bęą SOR-y.