Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Co decyduje o świeżości sushi? Catering i dostawa

Co decyduje o świeżości sushi? Catering i dostawa

Najwyższej jakości artykuły do sushi znajdują się w ofercie wielu dostawców. Dystrybutorów ryb na rynku stołecznym jest kilkunastu. Najważniejszym argumentem decydującym o wyborze odpowiedniej firmy zaopatrującej w owoce morza do naszej firmy jest nie tylko cena dostarczanych produktów ale także sposób ich przywożenia do naszego baru. Dobrej jakości jakość samochodów wpływa na jakość towaru ,który do nas przyjedzie. Owoce morza są bardzo wrażliwe i kiepskiej jakości transport może zepsuć świeżość naszego zamówienia, zwłaszcza latem. Podejmując współpracę z dystrybutorem produktów do sushi warto zapytać handlowca czy firma ma odpowiednie pojazdy, którymi przywiezie nasze produkty.

Catering sushi

Jeśli chodzi o transport sushi na zamówienie temat wygląda podobnie. Catering sushi jest dość niełatwa. Wiąże się to z tym, że sushi nie może być długo składowane w lodówce, gdyż ryż robi się suchy. W związku z tym czas od przyrządzenia potrawy do jej dostarczenia powinien być jak najkrótszy. Dzięki temu mamy gwarancję otrzymania najświeższego sushi.

Problemy dostaw w dużych miastach

W dużych metropoliach, takich jak Warszawa, katering sushi to wyzwanie. Oczywiście źle zorganizowane sushi bary przechowują wcześniej przygotowane sushi w lodówkach, jednak jego jakość kiepska. Dobrze zorganizowane restauracje sushi, które prowadzą catering, prędzej nie przyjmą zamówienia niż dostarczą produkt przechowywany w chłodni. Prostym sposobem sprawdzenia sushi baru jest zamiana składników lub zrezygnowanie z jakiegoś składnika.

W sushi barach gdzie przyrządza się sushi na indywidualne zamówienie klienta dla kucharza nie będzie to problem wymienić składnik. Warto też zwracać uwagę na czas w jakim zestaw sushi jest w stanie do nas dojechać. Jeśli jest to czas mniej niż godzina to niemal pewne, że mamy do czynienia z niskiej jakości sushi, które nie wiadomo jaki czas wysusza się w chłodziarce aż sushi maniak je zamówi.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *