Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kiedy warto stosować olejek magnezowy?

Kiedy warto stosować olejek magnezowy?

W dzisiejszych czasach często nie mamy czasu na i odpowiednią dietę. Jesteśmy zmęczeni, ciągle zestresowani i przepracowani. Najczęściej wydaje nam się, że jest to po prostu kwestia naszego trybu życia. Przyczyną może być jednak niedobór magnezu.

Dlaczego magnez jest ważny?

Niedobory magnezu mogą negatywnie wpłynąć na i samopoczucie. Odpowiada on za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Wpływa między innymi na pracę układu trawiennego, nerwowego, a nawet odpornościowego. Właściwa ilość magnezu zmniejsza stres, obniża i pomaga się odprężyć.

Przyczyny niedoboru magnezu

Najbardziej popularną jest oczywiście zbyt częste picie kawy oraz innych napojów z kofeiną. Nadużywanie alkoholu również ma negatywny wpływ na poziom magnezu. Jedzenie jedynie gotowanych warzyw, także nie pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu tego pierwiastka. Postarajmy się włączyć do codziennej diety także świeże warzywa. Co jeszcze może zmniejszyć ilość magnezu? Stres, problemy z hormonami i częste przyjmowanie leków.

Główne niedoboru magnezu

Brak magnezu możemy rozpoznać między innymi po często powtarzającym się bólu za mostkiem i kołataniu serca. Skurcze mięśni, kruche paznokcie i wypadnie włosów, również powinny nas zaalarmować o tym, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Gdy zauważymy u siebie spadek energii oraz powtarzające problemy z zasypianiem, to także może oznaczać, że obniża nam się poziom magnezu.

Jak sobie poradzić?

Oczywiście absolutną podstawą jest odpowiednia dieta, jednak nie tylko. Warto zainwestować także w olejek magnezowy. Jest on dużo bardziej skuteczny np.: od magnezu w tabletkach, ponieważ szybciej się wchłania oraz nie powoduje skutków ubocznych. Regularne stosowanie olejku magnezowego pomoże nam wyeliminować nieprzyjemne skurcze, wzmocni nasze paznokcie i poprawi samopoczucie.

Magnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem, wpływającym na nasze zdrowie. Jego odpowiedni poziom uchroni nas przed wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *