Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kiedy warto stosować olejek magnezowy?

Kiedy warto stosować olejek magnezowy?

W dzisiejszych czasach często nie mamy czasu na ćwiczenia i odpowiednią dietę. Jesteśmy zmęczeni, ciągle zestresowani i przepracowani. Najczęściej wydaje nam się, że jest to po prostu kwestia naszego trybu życia. Przyczyną może być jednak niedobór magnezu.

Dlaczego magnez jest ważny?

Niedobory magnezu mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Odpowiada on za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Wpływa między innymi na pracę układu trawiennego, nerwowego, a nawet odpornościowego. Właściwa ilość magnezu zmniejsza stres, obniża ciśnienie i pomaga się odprężyć.

Przyczyny niedoboru magnezu

Najbardziej popularną jest oczywiście zbyt częste picie kawy oraz innych napojów z kofeiną. Nadużywanie alkoholu również ma negatywny wpływ na poziom magnezu. Jedzenie jedynie gotowanych warzyw, także nie pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu tego pierwiastka. Postarajmy się włączyć do codziennej diety także świeże warzywa. Co jeszcze może zmniejszyć ilość magnezu? Stres, problemy z hormonami i częste przyjmowanie leków.

Główne objawy niedoboru magnezu

Brak magnezu możemy rozpoznać między innymi po często powtarzającym się bólu za mostkiem i kołataniu serca. Skurcze mięśni, kruche paznokcie i wypadnie włosów, również powinny nas zaalarmować o tym, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Gdy zauważymy u siebie spadek energii oraz powtarzające problemy z zasypianiem, to także może oznaczać, że obniża nam się poziom magnezu.

Jak sobie poradzić?

Oczywiście absolutną podstawą jest odpowiednia dieta, jednak nie tylko. Warto zainwestować także w olejek magnezowy. Jest on dużo bardziej skuteczny np.: od magnezu w tabletkach, ponieważ szybciej się wchłania oraz nie powoduje skutków ubocznych. Regularne stosowanie olejku magnezowego pomoże nam wyeliminować nieprzyjemne skurcze, wzmocni nasze paznokcie i poprawi samopoczucie.

Magnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem, wpływającym na nasze zdrowie. Jego odpowiedni poziom uchroni nas przed wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *