Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Właściwości zdrowotne orzechów laskowych

orzechy laskowe

Leszczyna jest raczej jednym z bardziej znanych i kojarzonych drzew. W szczególnej mierze zapewne przez to, że dużo osób miało z nią styczność. Co więcej każdy z nas na pewno jadł w swoim życiu jej owoce, choćby w ciastach, deserach lub innych daniach. Nikt więc nie powinien być zaskoczony tym, jak wyglądają orzechy laskowe.

Właściwości orzechów

Ale jak jest z ich właściwościami dla naszego organizmu? Ogólnie wiadomo, że orzechy zawierają bardzo duże ilości zdrowych tłuszczy. Są one bardzo dobre dla naszego organizmu, jednak nie warto przesadzać, gdyż są kaloryczne. Musimy zatem zachować odpowiedni umiar. Wtedy mogą się przyczynić do spalenia, tzw. „oponki”.  Orzechy laskowe zawierają spore ilości witaminy E, która powszechnie jest znana i nazywana witaminą młodości oraz płodności. Są one polecane zdecydowanie na potencję. Posiada również sporo witamin z grupy B odpowiedzialne za wzmacnianie nerwów, a także potas, którzy przyczynia się obniżania ciśnienia, a także fosforu oraz wapnia odpowiedzialnych za zęby oraz kości.

Orzech na kaszel?

Stosuje się go również na kaszel, a także przyrządzony z niego odwar jest stosowany jako środek na żylaki. Co więcej zapobiega zakrzepom. Można je także włączyć do diety, która ma za zadanie zapobiegać chorobom układu sercowo-naczyniowego. Wpływa także na poprawę pamięci i sprawniejsze myślenie. Dzięki orzechom nasz układ nerwowy prawidłowo funkcjonuje. Cukrzycy spokojnie mogą je jeść, wręcz wpływają na obniżenie się poziomu cukru we krwi. Warto zatem sięgać po nie jak najczęściej.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *