Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Znaczenie snu dla zdrowia

sen a zdrowie

Sen ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ sen ma wręcz kluczowe znaczenie dla utrzymania bardzo dobrego stanu naszego zdrowia. Jeśli przesypiamy odpowiednią ilość godzin każdej doby, to przede wszystkim czujemy się lepiej, jesteśmy pełni energii, czujemy że możemy sprostać każdemu wyzwaniu.

Dlaczego potrzebny jest sen?

Sen jest potrzebny, aby móc zregenerować nasz mózg, a w nim występują pewne uszkodzenia, które nie są możliwe do nadrobienia w żaden inny sposób. Sen ma tym samym wpływ na wszystkie nasze narządy wewnętrzne, na wiele funkcji naszego organizmu. Sen dzieli się na cztery różne fazy, aczkolwiek dla nas, dla naszego zdrowia nie jest istotne to czy mamy świadomość tego, jakie możemy wyróżnić fazy snu. Dla nas istotne jest to, aby pozwolić sobie na odpowiednią ilość snu każdej doby, na odpowiednią ilość snu potrzebną każdej osobie, aby móc mówić o zachowaniu lepszego zdrowia.

Sen a regeneracja organizmu

Sen jest niezbędnym elementem do tego, aby móc mówić o prawidłowej regeneracji naszego organizmu, co na pewno ma bardzo duże znaczenie dla osób, które borykają się z różnymi chorobami, lub też dla tych które prowadzą bardzo intensywny tryb życia. Chociaż wielu z nas nie ma zbyt wiele czasu na sen, to jednakże każdy  powinien mieć  świadomość tego,  że o sen musimy zadbać, że zbyt mała jego ilość na pewno odbije się na naszym zdrowiu, oraz na samopoczuciu. Często owa świadomość przychodzi w momencie, gdy nasz organizm sam się buntuje.

Opracowane przez: Aneta R.