Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Poduszka sensomotoryczna – dobre podparcie pleców?

Poduszka sensomotoryczna - dobre podparcie pleców?

Bardzo wielu ludzi wykonuje pracę, która jednocześnie ma bardzo niekorzystny wpływ na ich kręgosłup, na ich plecy. Nie chodzi o samą pracę, ale raczej o postawę, jaką podczas owej pracy przyjmujemy. Wielu z nas ma pracę w pozycji siedzącej, a wiele godzin spędzanych w takiej pozycji na pewno powoduje, że nasz kręgosłup na tym cierpi, że krążki pomiędzy kręgami naciskają na rdzeń kręgowy. To oczywiście jest związane z pewnym bólem, to na pewno jest dla nas bardzo uciążliwe. Tym samym bardzo istotnym elementem będzie sięgnięcie po odpowiednią pomoc, po odpowiednie podparcie naszych pleców, a bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie specjalnej poduszki sensomotorycznej.

Czym jest poduszka sensomotoryczna?

Jest to na pewno bardzo kluczowe pytanie, które bardzo wiele wyjaśnia. Poduszka sensomotoryczna to specjalny przyrząd, który ma kształt dysku, który musi zostać napompowany do określonej wielkości i wówczas będzie działał tak jak powinien. Poduszka sensomotoryczna to przyrząd, który układamy na powierzchni, na której siadamy, aczkolwiek jednocześnie też stanowi ona bardzo dobre podparcie dla odcinka lędźwiowego naszego kręgosłupa. Poduszka sensomotoryczna pozwala uzyskać takie cele jak:

  • eliminację bólów kręgosłupa
  • odpowiednie podparcie pleców
  • odprężenie i relaks, których nam tak bardzo często brakuje w naszej codzienności

Sekret działania poduszki sensomotorycznej

Sekretem działania poduszki sensomotorycznej jest fakt, iż wywołuje ona pewien balans naszego ciała, dzięki któremu siedząc jesteśmy w ciągłym ruchu. Jest to tak zwane siedzenie dynamiczne, w czasie którego nie cierpi nasz kręgosłup. Poduszki mogą przybierać bardzo różne kształty, możemy mówić o bardzo zróżnicowanej kolorystyce, aczkolwiek ważne jest to, aby dobrać dla siebie taki produkt, który będzie dla nas w pełni wygodny. Ponadto również bardzo ważnym aspektem jest to, aby owa poduszka sensomotoryczna, którą kupujemy, powinna być profesjonalna, oraz odznaczać się bardzo dobrą jakością.

Wysoka jakość w sposób bezpośredni wiąże się z miejscem jej zakupu, a najlepszym takim miejscem na pewno będzie profesjonalny sklep ortopedyczny. Warto dodać również, że zakup profesjonalnej poduszki sensomotorycznej nie wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, ponieważ tak naprawdę jest to koszt kilkudziesięciu złotych. W dobie, gdy mamy do czynienia z powszechnym zjawiskiem bolących pleców, dbałość o właściwą postawę naszego kręgosłupa jest kluczowym i ważnym aspektem.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *