Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Najlepsze poduszki dla kobiet w ciąży

poduszki do spania w ciąży

W trakcie ciąży mamy do czynienia z wieloma różnymi problemami zdrowotnymi. Jednym z nich mogą być kłopoty z uzyskaniem dobrej jakości snu, z dobrym odpoczynkiem. Bóle pleców są codziennością, a im wyższy stan ciążowy, tym owe bóle mogą być bardziej dokuczliwe. Rozwiązaniem na to mogą być różnego rodzaju masaże, zabiegi, ale najbardziej właściwym wydaje się zastosowanie specjalistycznych poduszek przeznaczonych dla kobiet w ciąży.

Rodzaje poduszek dla kobiet w ciąży

 Oferta poduszek dla kobiet w ciąży jest szeroka. Przede wszystkim można zetknąć się z różnymi kształtami oraz różnymi wielkościami. Tą najbardziej popularną jest na pewno poduszka w kształcie litery 9, która jest podzielona na dwie odrębne strefy – miękką oraz twardą. Poza dziewiątką, kobiety w ciąży mogą z powodzeniem sięgnąć także po poduszki:

– w kształcie litery C

– w kształcie litery L

– w kształcie wałka

– w kształcie cyfry 7

– poduszki specjalistyczne

W odniesieniu do każdego produktu należy wskazać na to, że jest on wykonany w bardzo wyjątkowego materiału odpornego na zniekształcenia. Materiał wypełnienia to pianka poliuretanowa, która dostosowuje się do kształtu ciała kobiety, a tym samym zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa podczas snu czy też podczas odpoczynku. Nie ma miejsca zjawisko nacisku na poszczególne kręgi, na rdzeń kręgowy, a mięśnie są rozluźnione. Materiał, z którego wykonana jest poszewka jest antyalergiczny, może być różnobarwny i  trwały. Również poszewka każdej z poduszek dla kobiet w ciąży jest wykonana z materiału, który można łatwo prać, nie mechaci się, a poza tym jest także antyalergiczny.

Specjalna poduszka dla kobiet w ciąży

Wspomniano o kategorii specjalnych poduszek dla kobiet w ciąży. Chcemy tu wskazać na dwa zasadnicze jej rodzaje. Przydają się one nie tylko w trakcie samej ciąży, ale także bezpośrednio po niej. Mamy poduszkę stabilizacyjną. Służy ona do ułożenia w niej niemowlaka i płynnym jego podnoszeniu. Druga ze wspomnianych poduszek dla kobiet ciężarnych jest przeznaczona stricte dla nich. Mowa jest o poduszce do siedzenia. Poduszka ze zdejmowaną poszewką wykonana jest z nieprzemakającej oraz sprężystej pianki, dzięki której stabilnie można przyjąć wymaganą pozycję ciała. Jest ona przeznaczona dla tych kobiet, które mają problemy z wygodnym przyjęciem pozycji siedzącej.

Zdecydowanie większym powodzeniem cieszą się poduszki ciążowe do spania. Ich wysoka jakość jest gwarancją bezpieczeństwa stosowania. Bóle pleców w ciąży nie muszą być zatem żadną normą, ale można sobie z nimi skutecznie poradzić i można tym samym zapewnić sobie zdrowy sen i zdrowy odpoczynek. Ważnym elementem jest to,  że owe poduszki przeznaczone dla kobiet w ciąży są nie tylko powodem usunięcia bóli pleców, bóli kręgosłupa, ale ponadto również dzięki nim można znacząco poprawić krążenie krwi w nogach. W ciąży ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ kobietom w tym czasie mogą doskwierać nie tylko bóle związane z kręgosłupem, ale jednocześnie też codzienne bóle nóg.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *