Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Specjalistyczne poduszki medyczne

poduszki medyczne

 W dobie współczesnej specjalistyczne poduszki medyczne cieszą się coraz większym powodzeniem. Mówiąc o tych produktach, będziemy chcieli wskazać na to, że współczesny człowiek coraz bardziej docenia znaczenie dobrego snu. Mówiąc o poduszkach do spania, należy wskazać na to, że na rynku mamy obecne specjalistyczne poduszki przeznaczone w sposób szczególny dla kobiet w ciąży. Jak wiadomo, w tym czasie mamy do czynienia z bólem pleców, ze zmieniającymi się kształtami kobiecego ciała. Trudno jest wówczas uzyskać dobrą jakość snu, trudno jest po prostu dobrze się wyspać. Dlatego też właśnie odpowiednim rozwiązaniem są owe poduszki medyczne dla kobiet w ciąży.

Dlaczego takie poduszki?

Wybór poduszki specjalistycznej jest ważny. W porównaniu do zwykłych poduszek mają one ergonomiczny kształt dopasowujący się do ciała każdej kobiety. Tym samym uzyskać można odpowiednie podparcie dla pleców, brzucha, głowy oraz nóg. Dzięki temu można mówić także o bardzo dobrej jakości snu. Dzięki temu można mówić o wyspaniu się każdej nocy. Poduszki te zaleca się stosować od trzeciego trymestru ciąży, aczkolwiek z powodzeniem można po nie sięgać także znacznie wcześniej, od samego początku ciąży. Poduszki powinny posiadać odpowiednie wypełnienie, powinny także mieć przyznane właściwe certyfikaty. Dzięki temu klient ma pewność bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Nie każda poduszka przeznaczona dla kobiet w ciąży jest taka sama. Dlatego też każda kobieta powinna osobiście dokonać wyboru tej właściwej poduszki. Możemy wyróżnić poduszki w kształcie:

– litery U,

– litery J,

– litery C,

– cyfry 7,

– cyfry 9

Każda z nich jest przeznaczona do nieco innej pozycji przyjmowanej podczas snu. Jednocześnie też dobór tej właściwej poduszki jest uzależniony od wzrostu danej kobiety.

Poduszka typu C

Poduszka typu C jest przeznaczona dla kobiet o niższym wzroście. Posiada ona długość 115 cm. Jest ona doskonała zwłaszcza w ostatnim trymestrze, w ostatnich tygodniach ciąży. Bez wątpienia w tym czasie rosnący brzuch może bardzo mocno przeszkadzać w uzyskaniu dobrej jakości snu. Jest ona doskonałym podparcie dla brzucha oraz dla kręgosłupa. Jednocześnie też jej ergonomiczny kształt pozwala na pełen komfort w czasie snu, na odciążenie stawów biodrowych. Tego typu poduszka do spania w ciąży daje także bardzo dobre podparcie dla brzucha. Dlatego jest ona szczególnie polecana w ostatniej fazie ciąży. Takiej poduszki oczywiście nie należy kupować w dowolnym miejscu, ale w specjalistycznym sklepie medycznym.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *