Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną?

Czy warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną?

Pytanie, czy warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną można z powodzeniem odwrócić, zmienić i zapytać, czy warto zainwestować w swoje zdrowie? Poduszka ortopedyczna nie jest bowiem jakimś zwykłym gadżetem sprzedawanym tylko po to, aby wzbogaciły się firmy je produkujące i dystrybuujące. Jest to produkt, który w sposób wydatny wspomaga człowieka w uzyskiwaniu lepszej jakości snu. Lepsze, a przede wszystkim właściwe podparcie głowy, pleców, kręgosłupa ma kluczowe znaczenie dla jakości snu, a tym samym dla jakości dnia po dobrze przespanej nocy.

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Mówiąc szczerze, poduszki ortopedyczne nie są produktem stosowanym tylko i wyłącznie do snu. Można również wyróżnić produkty przeznaczone dla osób spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej. Można także mówić o specjalistycznych poduszkach ortopedycznych skierowanych do kobiet w ciąży czy też do kobiet karmiących. Produkty te odróżniają się od zwykłych poduszek zarówno kształtem, rozmiarem, jak i materiałem, z którego zostały wykonane. Poduszka ortopedyczna- niezależnie od przeznaczenia- jest wykonana ze specjalistycznej pianki termo-odkształcalnej.

Dopasowuje się ona do kształtu ciała danej osoby i tym samym idealnie do niej przylega. W ten sposób nie ma mowy o niewłaściwym ułożeniu ciała, nie ma mowy o powstawaniu żadnych niewłaściwych naprężeń. Poduszka ortopedyczna jest nie tylko bezpieczna i skuteczna, ale równocześnie też jest to produkt, który jest hipoalergiczny. W kontekście wielu osób borykających się obecnie z alergią ma to bardzo duże znaczenie.

Działanie poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne do spania, do siedzenia mają za zadanie spowodować przyjmowanie właściwej postawy, spowodować właściwe ułożenie ciała w trakcie snu. Poduszki ortopedyczne do siedzenia wywołują tak zwane siedzenie dynamiczne, co ma przełożenie na bycie w ciągłym ruchu, czego oczywiście osoba korzystająca z owej poduszki wyraźnie nie odczuwa. Konkretne oddziaływanie poduszek ortopedycznych na ludzki organizm można ująć w kilku zasadniczych punktach:

  • – stanowią one doskonałe podparcie dla kręgosłupa w trakcie snu i siedzenia
  • – powodują zmniejszenie bólu pleców lub jego całkowite wyeliminowanie
  • – powodują zniesienie naprężeń pomiędzy krążkami międzykręgowymi oraz pomiędzy kręgami
  • – znoszą napięcie mięśniowe
  • – powodują, że człowiek czuje się bardziej zrelaksowany, wyspany, wypoczęty
  • – poduszki do siedzenia powodują, że długie godziny przed ekranem komputera, w samochodzie nie powodują mocnego zmęczenia i bólu pleców

Kto powinien zainwestować w poduszkę ortopedyczną?

Komu zaleca się korzystanie z poduszek ortopedycznych? Tak naprawdę można powiedzieć, że każdej osobie. Jest to bowiem produkt, który działa zarówno w przypadku osób już borykających się z trudnościami i bólem, jak i w przypadku tych, którzy po prostu chcą zapobiegać bólom i problemom.

W sposób szczególny poduszki ortopedyczne do spania zaleca się osobom mającym trudności z zasypianiem, osobom odczuwającym ból pleców, osobom dotkniętym konkretnymi schorzeniami kręgosłupa. Między innymi bardzo dobrym rozwiązaniem jest jej zastosowanie w odniesieniu do osób borykających się, chociażby z rwą kulszową.

Gdzie kupować poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne de facto można kupić w różnych miejscach. Niemniej jednak bardzo ważne jest to, aby kupować produkty, których jakość jest potwierdzona przyznanym certyfikatem jakości. Dlatego też adekwatnym miejscem do zakupu owych poduszek ortopedycznych jest po prostu sklep medyczny, w którym dodatkowo można także liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej poduszki. My polecamy sklep e-poduszki.pl.

Czy warto zainwestować w poduszki ortopedyczne? Odpowiedź brzmi — zdecydowanie tak. Jest to inwestycja we własne zdrowie, którą warto podjąć jeszcze zanim będą nam doskwierać jakiekolwiek bóle, zanim będziemy odczuwać jakiekolwiek dolegliwości. Mimo tego, że zakup ten wiąże się z pewnymi kosztami, to owe koszty lepiej ponieść kupując poduszkę ortopedyczną niż na leczenie bólu pleców.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *