Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak dobrać najlepszą poduszkę ortopedyczną?

Jak dobrać najlepszą poduszkę ortopedyczną?

Częstą przyczyną porannego bólu pleców, karku lub szyi jest niewłaściwy dobór poduszki do spania. Takie dolegliwości bólowe w wyjątkowo dokuczliwy i negatywny sposób wpływają na jakość i wygodę życia. Niezwykle istotnym elementem wystroju sypialni, choć często pomijanym na rzecz takich elementów jak łóżko czy materac, jest poduszka, z której korzystamy każdej nocy. Duża część populacji w dzisiejszych czasach doświadcza regularnych bólów karku, i szyi, które w znacznym stopniu utrudniają wykonywanie codziennych czynności. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup specjalnej poduszki ortopedycznej. Jak dobrać odpowiednią poduszkę do naszych indywidualnych potrzeb? Jaka poduszka będzie najlepsza? Dlaczego poduszka ortopedyczna jest świetnym wyborem? Sprawdź już teraz!

Jak dobrać poduszkę o właściwościach ortopedycznych?

Poduszki ortopedyczne nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób ze zdiagnozowanymi urazami odcinka szyjnego kręgosłupa. Na zakupie takiej poduszki, skorzystać może każda osoba, która ceni sobie stabilne i wygodne oparcie dla kręgosłupa i głowy podczas spędzania czasu w łóżku. Sen na odpowiednio dobranej poduszce ortopedycznej jest świetnym narzędziem prewencyjnym przed  dokuczliwymi problemami zdrowotnymi związanymi z kręgosłupem.

Bóle kręgosłupa szyjnego i karku najczęściej wynikają z codziennych czynności, które wykonujemy godzinami w trakcie codziennego życia. Taką przyczyną może być siedzący tryb życia, praca przy komputerze, zbyt mała ilość ruchu w ciągu dnia, nadmierne korzystanie z telefonu, historia urazów z przeszłości, a także nieodpowiednio dobrana poduszka. W takim razie, jaka poduszka będzie najskuteczniejsza w rozwiązywaniu problemów z porannymi bólami szyi i karku?

Jaka poduszka ortopedyczna będzie najlepsza dla ciebie?

Podczas zakupu poduszki ortopedycznej powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze, powinniśmy zastanowić się, w jakiej pozycji śpimy na co dzień. Jeśli najczęściej zasypiamy na boku, powinniśmy zdecydować się na poduszkę o nieco wyższym wymiarze z profilowaniem, która zapewni odpowiednie podparcie dla głowy i szyi. Jeśli natomiast śpimy na plecach, najodpowiedniejsza okaże się trochę niższa poduszka. Innym, ważnym czynnikiem jest nasza budowa ciała. Osoby większe, o większej masie ciała, powinny wybierać poduszki o wysokości nawet do 15 cm, zaś osobom o drobniejszej posturze ciała i mniejszym wzroście, zaleca się wybrać poduszkę do 12 cm wysokości. Finalnie powinniśmy rozpatrzeć rozmiar poduszki względem wielkości naszego łóżka.

Jakie są zalety spania na poduszce ortopedycznej?

Spanie na specjalnej poduszce ortopedycznej posiada wiele zalet. Zapewniają one o wiele bardziej optymalne wsparcie dla głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa podczas snu, w przeciwieństwie do standardowych poduszek, które nie są w stanie zapewnić takiego komfortu. Poduszki ortopedyczne pomagają zachować odpowiedni kształt kręgosłupa, co odciąża mięśnie, dzięki czemu poranne bóle szyi i pleców są o wiele łagodniejsze. Taki rodzaj poduszek sprawdzi się doskonale wśród ludzi preferujących sen na plecach bądź na boku, wpływając korzystnie na wygodę podczas odpoczynku.

Aktualna oferta poduszek ortopedycznych pozwala na dobór idealnej poduszki spośród wielu modeli, co sprawia, że każdy klient znajdzie odpowiednią dla siebie. Dobrej jakości poduszka ortopedyczna zagwarantuje doskonałe podparcie głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Już teraz sprawdź ofertę i wybierz poduszkę idealnie dopasowaną do twoich potrzeb!

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *